W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przebudowa ulicy Gospodarczej i Hutniczej...

Przebudowa ulicy Gospodarczej i Hutniczej...
07.03.200812:55

W marcu rozpoczną się prace przy przebudowie ulicy Gospodarczej i Hutniczej na odcinku od ul. Kresowej do al. Tysiąclecia. Ich zakończenie planowane jest na czerwiec br.

Inwestycja ta została zakwalifikowana do realizacji i dofinansowania w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na Drogach. Przebudowa dotyczy miejsc o dużym zagrożeniu bezpieczeństwa ruchu drogowego - w przypadku ul. Gospodarczej były to 2 wypadki i 40 kolizji w latach 2003 – 2005. W oparciu o wytyczne programu, Wydział Dróg i Mostów Urzędu Miasta Lublin opracował koncepcję wdrożenia na ul. Gospodarczej środków poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zakres prac obejmuje w podstawowym zakresie:

- budowę azyli dla pieszych wraz z poszerzeniem jezdni,
- budowę zatok przystankowych dla przystanków, które funkcjonowały w „świetle” jezdni,
- remont kanalizacji deszczowej,
- remont nawierzchni jezdni, poprzez wykonanie nowej warstwy asfaltowej
- wykonanie przejść dla pieszych w miejscach istniejących „ wydeptów” oraz kierowanie pieszych do przejść poprzez zastosowanie wygrodzeń

Zaplanowane działania wychodzą naprzeciw wnioskom mieszkańców, którzy w ostatnich latach zwracali się do UM Lublin o ograniczenie ruchu samochodowego czy też montażu drogowej sygnalizacji świetlnej. Rozwiązania były konsultowane i zaakceptowane przez Radę Dzielnicy Tatary.

Prace będą realizowane przez konsorcjum firm:

1. Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. - lider
ul. Kolejowa 28, Mińsk Mazowiecki

2. Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.
ul. Grygowej 23, Lublin

3. KZA Przedsiębiorstwo Automatyki i Telekomunikacji S.A.
ul. Pochyła 9 , Lublin

Koszt prac wyniesie około 4 mln PLN.
Zadanie będzie dofinansowane z funduszy unijnych w wysokości 50 % kosztów.