W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Przestrzeń wspólna oraz Dziesiąta – tematy spotkań w ramach Strategii Lublin 2030

31.01.202013:28

O wspólnej przestrzeni jako miejscu integracji społeczności lokalnych oraz o dzielnicy Dziesiąta porozmawiają uczestnicy najbliższych dwóch spotkań w ramach projektu „Wymyślmy wspólnie Lublin. Partycypacyjnie tworzymy inteligentną Strategię Lublin 2030”.

Tematem najbliższego spotkania „Przestrzeń wspólna”, które odbędzie się w poniedziałek (3 lutego) o godz. 17.30 w sali Czarnej w Centrum Kultury w Lublinie, będzie idea wspólnej otwartej przestrzeni sąsiedzkiej, gdzie mogą spotkać się osoby w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach i spędzić razem czas. Uczestnicy zastanowią się nad tym jak wzmacniać więzi i lokalne sieci oraz zacieśniać współpracę pomiędzy instytucjami kultury, bibliotekami, organizacjami pozarządowymi? Podejmą próbę odpowiedzi na pytania: czy wspólna przestrzeń to przestrzeń wspólnych możliwości, oraz, czy takie miejsca są w ogóle potrzebne w Lublinie.

Miasto zaprasza również w czwartek (6 lutego) o godz. 17.00 do Restauracji – Hotel Przystań przy ul. Kunickiego 143 na spotkanie mieszkańców Dziesiątej, w ramach trwających spotkań w dzielnicach.

Projekt „Wymyślmy wspólnie Lublin. Partycypacyjnie tworzymy inteligentną Strategię Lublin 2030” realizowany jest w ramach konkursu dotacji „Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności – Program Operacyjny Pomoc Techniczna 2014–2020, z budżetu państwa oraz budżetu Miasta Lublin.