Puchar dla lekkoatletów z lubelskiego gimnazjum...

17.06.201413:53

Znakomicie zaprezentowali się młodzi lekkoatleci w ogólnopolskich zawodach. Uczniowie Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja zdobyli tytuł Mistrza Polski w sztafecie szwedzkiej. Serdecznie gratulujemy!

Ogólnopolski Finał Biegów Rozstawnych Vena Sport Festival 2014 odbyły się 15 czerwca w Łodzi. Na starcie stanęły najlepsze sztafety szwedzkie (100, 200, 300, 400) i 4 x 100 w Polsce - finaliści zawodów wojewódzkich. Uczniowie Gimnazjum nie mieli sobie równych. Do Lublina wrócili z tytułem Mistrza Polski w sztafecie szwedzkiej.

Sukces wywalczyła drużyna w składzie: Tomasz Wójcik - 100 m, Michał Sierocki - 200 m., Karol Kania - 300 m., Michał Kitliński - 400 m. Do zawodów przygotowywała chłopców Krystyna Adamiec, nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 18.

Droga do sukcesu nie była łatwa. Drużyna wygrała rywalizację w Lublinie w ramach Gimnazjady 2013/2014 i zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich. Wyjazd na Wojewódzką Gimnazjadę Młodzieży Szkolnej do Puław zakończył się zwycięstwem, pucharem i możliwością wyjazdu na finał ogólnopolski. Podczas zawodów ogólnopolskich gimnazjaliści nie zawiedli i udowodnili że są najlepsi w Polsce.