W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli
23.06.201415:29

Wydział Oświaty i Wychowania UM Lublin informuje, iż od 1 lipca prowadzona będzie rekrutacja uzupełniająca dzieci do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Lublin.

Ogółem, wyżej wymienione jednostki dysponują 846 miejscami, w tym: przedszkola oraz punkty przedszkolne prowadzone przez Miasto Lublin 574 miejscami, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Lublin - 272 miejscami.

Terminy uzupełniającego postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego obowiązujące w Mieście Lublin:
  1. Składanie wniosku wraz z załącznikami - od 1 lipca do 8 lipca br. do godziny 17.00.
  2. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych - 15.07 br. godz. 8.00.
  3. Potwierdzenie przez rodziców kandydata woli przyjęcia - od 15.07 godz. 14.00 do 17.07 br. do godz. 17.00.
  4. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych - 18.07 br. godz. 13.00.
  5. Składanie wniosków o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia - do 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
  6. Przygotowanie i wydanie odmowy przyjęcia - do 5 dni od dnia złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.
  7. Złożenie do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia - do 7 dni od terminu otrzymania pisemnego uzasadnienia odmowy przyjęcia.
  8. Rozstrzygnięcie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia - do 7 dni od dnia złożenia odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej do dyrektora.
Rekrutacja uzupełniająca:
- do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub innej formy wychowania przedszkolnego przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na terenie Lublina;

- kandydaci zamieszkali poza obszarem Lublina mogą być przyjęci do publicznego przedszkola lub publicznej innej formy wychowania przedszkolnego, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, gmina nadal dysponuje wolnymi miejscami;

- w rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Lublin mogą zostać przyjęte także dzieci 2,5 letnie urodzone do 31 marca 2012 r.;

- Rodzice, którzy składali wniosek w marcowej turze rekrutacji, a ich dziecko nie zostało przyjęte - przystępują do rekrutacji uzupełniającej korzystając ze strony https://naborp-k.vulcan.net.pl/lublin. Rodzic powinien zalogować się na swój poprzedni login i hasło. Po zalogowaniu powinien dokonać zmian w wyborze przedszkoli, do których składa wniosek;

- Rodzic może składać wniosek do trzech wybranych placówek, uwzględniając przedszkole pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru. Wniosek będzie można wypełnić począwszy od 1 lipca br., korzystając ze strony internetowej https://naborp-k.vulcan.net.pl/lublin. Wniosek w formie papierowej wraz z załącznikami składa się w terminie do 8 lipca br. tylko do przedszkola pierwszego wyboru.
- wnioski o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego można będzie również pobrać w przedszkolu lub szkole podstawowej i wypełniony złożyć w wyżej wymienionym terminie.

- o przyjęciu dziecka do przedszkola nie decyduje kolejność zgłoszeń.

Przypominamy, że nowelizacja ustawy o systemie oświaty wprowadziła nowe kryteria (art. 20c ust.4 ustawy o systemie oświaty), które będą brane pod uwagę postępowaniu rekrutacyjnym.

Kryteria określone w ustawie o systemie oświaty:
  • wielodzietność rodziny kandydata
  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
  • niepełnosprawność obojga rodziców kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • samotne wychowywanie kandydata w rodzinie
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą
  • Powyższe kryteria mają jednakową wartość.

Do wniosku należy złożyć dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata powyższych kryteriów:
  • Ad. 1. Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata (wielodzietności rodziny – oznacza to rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci)
  • Ad. 2, 3, 4, 5. Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.). Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2011 r. Nr 171, poz. 1016, Nr 209, poz. 1243 i 1244 i Nr 291, poz. 1707, z 2012 r. poz. 986 i 1456 oraz z 2013 r. poz. 73, 675, 791, 1446 i 1645.
  • Ad. 6. Prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem,
  • Ad. 7. Dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 135, ze zm.). Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2013 r. poz. 154, 866 i 1650. Tekst jednolity nie uwzględnia zmiany ogłoszonej w Dz. U. z 2012 r. poz. 1519.
W przypadku uzyskania równorzędnych wyników na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego, w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę kryteria ustalone na mocy uzgodnień dyrektorów przedszkoli oraz szkół podstawowych z Prezydentem Miasta Lublin, jako organem prowadzącym (art. 6 ust. 1 ustawy o systemie oświaty Dz. U. z 2004 r. nr 256, poz. 2572, z późn. zm). Kryteria te uwzględniają zakres społecznych potrzeb dziecka i rodziny, których zaspokojenie sprzyja wychowawczej i opiekuńczej roli rodziny. Kryteria z tej grupy mają różną wagę.

Kryteria rekrutacyjne dla gminy Lublin:
  • oboje rodzice kandydata mają status osoby pracującej lub uczącej się w systemie dziennym – 4 pkt,
  • fakt uczęszczania rodzeństwa kandydata do tego przedszkola (oddziału przedszkolnego lub innej formy wychowania przedszkolnego) – 2 pkt,
  • dzieci z ciąży mnogiej – 1 pkt,
  • fakt uczęszczania rodzeństwa kandydata do funkcjonujących w pobliżu szkoły, żłobka – 1 pkt,
  • odległość miejsca zamieszkania kandydata od siedziby przedszkola nie przekraczająca 3 km – 1 pkt,
  • korzystanie przez kandydata z pełnej oferty przedszkola tj.: zajęć w czasie przekraczającym czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki (powyżej 5 godzin dziennie) i posiłków - 1 pkt.
Dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata tzw. „kryteriów gminnych” składane są w formie oświadczeń pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

W załączeniu wykaz wolnych miejsc w przedszkolach oraz punktach przedszkolnych prowadzonych przez Miasto Lublin.