W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rozpoczęło się elektroniczne znakowanie pojemników...

Rozpoczęło się elektroniczne znakowanie pojemników...
31.07.201310:54

W celu pozyskania informacji o miejscach załadunku odpadów do 1 października 2013 r. wszystkie wykorzystywane pojemniki zostaną oznakowane elektronicznie poprzez umieszczenie na nich chipów z zakodowanymi informacjami o rodzaju pojemnika, jego lokalizacji oraz przeznaczeniu. Stanowi to element wdrażanego w Lublinie systemu elektronicznego ewidencjonowania odbioru odpadów komunalnych.

Na terenie miasta pracownicy firm umieszczają elektroniczne znaczniki (chipy) na pojemnikach. Prace te wykonywane są wyłącznie przez wyraźnie oznakowanych pracowników KomEko oraz MPO Sita. W związku z tym prosimy mieszkańców o udostępnienie pojemników ekipom monterskim.

Jednocześnie przypominamy, że na terenie Lublina następuje systematyczna wymiana pojemników związana z ich przemieszczeniem do sektorów obsługiwanych przez przedsiębiorców Kom-Eko oraz MPO Sita, w celu zapewnienia możliwości zbierania odpadów, podpisały porozumienia o pozostawieniu pojemników z firmami, które przed 1 lipca zajmowały się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów w Lublinie. Obecnie pojemniki są systematycznie wymieniane, a czynności te wykonują wyłącznie oznakowani pracownicy i oznakowane pojazdy MPO Sita i Kom-Eko. Wszelkie inne próby zabrania pojemników z nieruchomości prosimy zgłaszać do Wydziału Ochrony Środowiska pod numerami telefonów: 81 466 26 15, 81 466 26 16, 81 466 26 17, 81 466 26 18, 81 466 26 19.

Gmina Lublin od 1 lipca 2013 r. realizuje zadanie polegające na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy. W ramach tego zadania prowadzony jest stały monitoring i nadzór nad każdym etapem gospodarowania odpadami komunalnymi – począwszy od wyposażenia nieruchomości w odpowiednie rodzaje i ilości pojemników, poprzez odbieranie odpadów a skończywszy na ich zgodnym z przepisami zagospodarowaniu.

System monitoringu ma zapewnić stałe pozyskiwanie informacji pozwalających szybko podejmować działania naprawcze oraz zapobiegające występowaniu niepożądanych skutków. Dlatego każdy z pojazdów obsługujących lubelskie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy wyposażony jest, zgodnie z wymogami Ministerstwa Środowiska, w system monitoringu bazujący na systemie pozycjonowania satelitarnego (GPS) umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie, odczytywanie i weryfikację danych o położeniu pojazdu i miejscach postojów oraz czujniki zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów.