W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

smartLublin - mobilny przewodnik po Lublinie

smartLublin - mobilny przewodnik po Lublinie
22.12.201413:33

Przedstawiamy statystyki dotyczące głosowania w pierwszej edycji lubleskiego Budżetu Obywatelskiego. Spośród osób głosujących najbardziej aktywną grupą byli mieszkańcy z przedziału wiekowego 26 – 50 lat. Większość głosów oddały kobiety.

Prezentowany dokument zawiera analizę przebiegu głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego. W dokumencie widać jak rozkładały się głosy na poszczególne projekty  w podziale na kategorie wiekowe oraz płeć. Statystyka podsumowująca głosowanie w BO znajduje się w załączeniu.

Większą aktywność wykazały kobiety. Dla przykładu na takie projekty jak: „Wieża dla jerzyków” (M – 468, K- 811) „Czysto i bezpiecznie: system koszy na psie odchody i dzielnicowe wybiegi dla psów” (M – 983, K – 1722) oraz „Podwórka na temat czyli czarujemy przestrzeń Dzielnicy Dziesiąta” (M – 661, K – 1005) kobiety głosowały prawie dwukrotnie częściej niż mężczyźni. Wśród mężczyzn natomiast zwyciężył projekt „Biegiem po Lublinie” (M – 694, M – 533).

Wśród osób w wieku powyżej 50 roku życia największą popularnością cieszyły się projekty dotyczące budowy miejsc parkingowych. „Zróbmy to pod chmurką – czytelnia i kino przy domu Kultury kolejarza” w większości poparły młode kobiety. Młodzi mężczyźni wybierali za to projekt „Place do ćwiczenia street workoutu”.