W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkania edukacyjne dla osób chorych na stwardnienie rozsiane i ich przyjaciół...

Spotkania edukacyjne dla osób chorych na stwardnienie rozsiane i ich przyjaciół...
06.05.200914:34

Oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Lublinie we współpracy z Radą Główną PTSR rozpoczyna cykl otwartych spotkań informacyjnych dla osób chorych na SM, ich rodzin i przyjaciół.

Celem projektu jest przekazanie wszystkim zainteresowanym wiedzy na temat możliwości leczenia SM i opieki medycznej nad pacjentami oraz wsparcia, jakie zaoferować może im PTSR. Formuła wydarzenia pozwola także na indywidualne rozmowy chorych z lekarzem specjalistą. Pierwsze, pilotażowe spotkanie odbędzie się 12 maja w hotelu Izabella w Puławach (początek godz.17.00).

Lubelski odział PTSR wystąpił z inicjatywą przygotowania cyklu spotkań, w ramach których chorzy i ich najbliżsi dowiedzą się między innymi, jakie kryteria musi spełniać pacjent, aby zakwalifikować się do programu leczenia immunomodulującego, które może zahamować rozwój choroby i jak starać się o jego przedłużenie, jakie korzyści płyną z rehabilitacji towarzyszącej terapii farmakologicznej, a także co robić, gdy stan zdrowia chorego nie pozwala na włączenie go do programu leczenia modyfikującego przebieg choroby.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się gdzie znajduje się najbliższy ośrodek, który udzieli im opieki medycznej i dostosowanej do ich potrzeb rehabilitacji. Przedstawiciele PTSR przekażą również informacje na temat działań prowadzonych w celu wspieranie pacjentów w ich walce o pozostanie pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, takich jak Centrum Informacyjne SM wraz z towarzyszącą mu ogólnopolską infolinią o SM, czy Telefoniczna Poradnia Psychologiczna, która pozwala na skorzystanie z bezpłatnej opieki kwalifikowanych psychoterapeutów oraz uzyskanie wsparcia w sytuacjach kryzysowych. Zaprezentowany zostanie także projekt rzecznictwa dla osób chorych na SM, który wykorzystując powołaną w tym celu instytucję Rzecznika Praw Osób z SM, pozwala na interwencje w przypadku naruszenia praw oraz dyskryminacji osób chorych.

Dodatkowe informacje:

Maria Kowalska
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Oddział w Lublinie
tel. : (081) 47 979 70