W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z architektem Bolesławem Stelmachem...

Spotkanie z architektem Bolesławem Stelmachem...
25.02.200812:24

Chętnych na spotkanie z architektem Bolesławem Stelmachem zapraszamy w czwartek (28 lutego) o godz. 19.00 do Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” (ul. Grodzka 21). Inicjatywa nosi nazwę „Dwa projekty”.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Forum Kultury Przestrzeni, Katedra Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego PL, Fundacja Twórców Architektury.

Bolesław Stelmach - architekt. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej i studia podyplomowe na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Od 1984 roku prowadzi samodzielną praktykę projektową, dziś stoi na czele firmy Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne.

Bolesław Stelmach jest autorem licznych projektów, między innymi założenia Parku w Żelazowej Woli, Centrum Chopinowskiego w Warszawie, koncepcji zagospodarowania skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich, koncepcji Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Autor projektów zrealizowanych, z których wiele uzyskało ogólnopolskie nagrody i wyróżnienia architektoniczne, między innymi budynek sanatoryjny przy Sanatorium „Fortunat” w Nałęczowie (nominacja do nagrody roku SARP 2005), budynek „Hydroterapii” w Nałęczowie (Nagroda Główna SARP 2004), Centrum Promocji i Biuro Obsługi Klienta TP SA w Lublinie (nagroda Ministra Budownictwa), centrala Pierwszego Komercyjnego Banku SA w Lublinie (nagroda Życie w Architekturze za najlepszy budynek użyteczności publicznej), Dom Dostępny (nagroda Ministra Budownictwa), Oddział Okręgowy NBP (nagroda Ministerstwa Kultury za najlepszą rewaloryzację).

Rozmowa z Bolesławem Stelmachem w "Scriptores" pt. "O tym, kto na budowie wie najwięcej. Architektura nie zależy od funkcji czy konstrukcji, lecz od kultury"