W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Urząd Miasta zmniejsza liczbę swoich lokalizacji

Urząd Miasta zmniejsza liczbę swoich lokalizacji
08.08.201411:28

Urząd Miasta wybrał lokalizację na swoją przyszłą nową siedzibę. Pracownicy z wydziałów obecnie rozproszonych w różnych częściach miasta za ponad 3 lata mają przeprowadzić się do budynku biurowego przy ul. Wieniawskiej. W ten sposób Urząd zmniejszy ilość miejsc, w których prowadzi działalność, do 5.

Urząd Miasta ma wynająć około 14 000 m2 powierzchni biurowej w budynku, który powstanie przy ul. Wieniawskiej 15a. Gmina Lublin zawarła w tej sprawie umowę w formie aktu notarialnego z Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Handlowym Orion w Lublinie, 7 sierpnia 2014 r. Deweloper ma przekazać powierzchnie do 30 września 2017 r. Orion zapewnił Gminie również około 200 bezpłatnych miejsc parkingowych zlokalizowanych na poziomach -3 i -2.
 
Umowa została zawarta na 10 lat. Po upływie 2 lat od rozpoczęcia najmu budynku Gmina Lublin ma prawo do nabycia części lub całości przedmiotu najmu oraz prawo pierwokupu, w przypadku zamiaru zbycia nieruchomości przez Orion. Planowany do realizacji budynek będzie spełniał wszystkie standardy i wymogi określone dla tego typu obiektów według standardu określonego na 2021 rok.

Po przeprowadzce UM z obecnych 26 lokalizacji, będzie prowadził działalność jedynie w 5 siedzibach: w Ratuszu - Plac Króla Władysława Łokietka 1 i ul. Świętoduska 3, w Trybunale Koronnym - ul. Rynek 1 oraz w budynkach przy ul. Wieniawskiej 14 i ul. Lipowej 27. Niezmiennie będą wykorzystywane także pomieszczenia, w których obecnie funkcjonują Biura Obsługi Mieszkańców (ul. Szaserów 13-15, ul. Kleeberga 12a, ul. Filaretów 44), a także Miejskie Centrum Przetwarzania Danych (Al. Racławickie). Pozostałe pomieszczenia i budynki, których właścicielem jest Urząd Miasta lub Skarb Państwa będą sprzedane, wynajęte lub adaptowane na inne cele, a te obecnie wynajmowane przez Gminę zostaną przekazane właścicielom.

Pozyskanie nowej siedziby w nowoczesnym budynku wpłynie na poprawę warunków obsługi mieszkańców i dostępność Urzędu dla Klientów, zwiększy także efektywność funkcjonowania jednostki samorządowej i poprawi komunikację w działaniu pracowników. Nowa powierzchnia biurowa Urzędu zapewni także optymalizację kosztów, zmniejszą się znacząco wydatki bieżące (budynek pasywny) oraz wydatki na remonty i modernizacje obecnych pomieszczeń. Szczególnie, że te pomieszczenia, w których działalność Urzędu będzie nadal prowadzona, przeszły w ostatnim czasie modernizacje i remonty. W przypadku pozostałych obecnych lokalizacji Urząd Miasta byłby zobowiązany do modernizacji pomieszczeń i budynków oraz dostosowywania ich do warunków technicznych i standardów, jakim powinny odpowiadać budynki użyteczności publicznej i ich usytuowanie. Lokalizacja Urzędu jedynie w kilku budynkach pozwoli również na ograniczenie innych kosztów rzeczowych, m.in. związanych z transportem, wyposażeniem, czy kosztami telekomunikacyjnymi oraz nakładów osobowych - dotyczących m.in. przemieszczania się pracowników, czy dostępności pracowników dla Klientów.