W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W czerwcu znów spotkamy się na fontannie multimedialnej!

W czerwcu znów spotkamy się na fontannie multimedialnej!
31.05.202313:01

W czerwcu na Placu Litewskim zaplanowano dwadzieścia jeden pokazów na fontannie multimedialnej. Wśród nich nowe widowisko „Lublin is YOUth” tematycznie związane z obchodami Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023, przygotowane również w wersji anglojęzycznej. Start pokazów o godz. 21.30.

– W tym sezonie na fontannie multimedialnej, oprócz naszej tegorocznej nowości poświęconej młodzieży, będzie można obejrzeć wszystkie dziewięć tytułów znanych z poprzednich lat, zarówno widowiska jak i realizacje na mgiełce wodnej. Cieszymy się, że nasze pokazy są cały czas atrakcyjne dla naszych mieszkańców i mieszkanek oraz niezmiennie przyciągają do Lublina też wielu turystów i gości. Dlatego wzbogacamy naszą ofertę i dołączamy kolejne interesujące propozycje – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

W czerwcu odbędzie się łącznie 21 pokazów organizowanych w weekendy. Wyjątkami są soboty (3 czerwca) – Noc Kultury oraz (17 czerwca)  Piknik Kolejowy na Placu Litewskim. W zamian za ten termin zaplanowano dodatkowe pokazy w czwartek (8 czerwca). W harmonogramie znajduje się nowe widowisko „Lublin is YOUth”, poświęcone młodzieży, a które swoją premierę miało w dniach 26-27 maja. Opowiada o poszukiwaniu przez młodych własnej drogi, tożsamości oraz o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie.

Harmonogram pokazów w czerwcu:

  • piątek (2 czerwca) – Lublin is YOUth (v. EN), Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego, Anioły Lubelskie;
  • czwartek (8 czerwca) – Lublin is YOUth (v. PL), Wieniawski IMPRO;
  • piątek (9 czerwca) – Czarcia Łapa, Unia Narodów;
  • sobota (10 czerwca) – Lublin is YOUth (v. EN), Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego, Sen o Mieście;
  • piątek (16 czerwca) – Lublin is YOUth (v. PL), Unia Narodów;
  • piątek (23 czerwca) – Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego, Sen o Mieście;
  • sobota (24 czerwca) – Lublin is YOUth (v. PL), Czarcia Łapa;
  • piątek (30 czerwca) – Symfonia Nauki, Wieniawski IMPRO;
  • sobota (1 lipca) –  Lublin is YOUth (v. PL), Unia Narodów.

Aktualny harmonogram oraz opis pokazów dostępne są na stronie: fontanna.lublin.eu.