W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W drodze do inteligentnego miasta - warsztaty "Smart Living 2014-2017" w Lublinie

W drodze do inteligentnego miasta - warsztaty "Smart Living 2014-2017" w Lublinie
24.11.201410:30

Inteligentne zarządzanie energią będzie tematem przewodnim warsztatów organizowanych w Lublinie przez Ambasadę Królestwa Danii w ramach trzyletniego projektu "Smart living". Projekt służy wymianie wiedzy, pomysłów i doświadczeń w kluczowych obszarach tematycznych służących idei „smart living” i realizowany jest również w Kielcach, Szczecinie, Krakowie i Warszawie.

Warsztaty w Lublinie dotyczyć będą inteligetnego zarządzania energią w miastach. Przedstawiciele think-tanków, instytucji publicznych oraz partnerów technologicznych projektu - firm Kamstrup, Velux, Rockwool i Danfoss - podzielą się swoją wiedzą i dowiadczenień w tej dziedzinie.

PROJEKT WSPÓŁPRACY SMART LIVING MAJ 2014 – MAJ 2017
Warsztaty w Lublinie
25 listopada 2014 r.

Temat przewodni warsztatów: INTELIGENTNE ZARZADZĄNIE ENERGIĄ MIASTA

Główny aspekt: OD ZRÓWNOWAŻONYCH LOKALNYCH PLANÓW ENERGETYCZNYCH DO KONKRETNYCH PROJEKTÓW I OSZCZĘDNOŚCI

Warsztaty w Lublinie, jako część Projektu Smart Living stworzonego przez Ambasadę Królestwa Danii w Warszawie, są elementem budowania kompetencji poprzez europejską inicjatywę ManagEnergy prowadzoną przez EC Network. Spotkanie organizowane wspólnie z Urzędem Miasta Lublin skierowane jest przede wszystkim do lokalnych władz samorządowych, przedstawicieli świata akademickiego, instytucji użyteczności publicznej, grup energetycznych, lokalnych klastrów technologicznych oraz osób odpowiedzialnych za przygotowanie i wdrażanie lokalnych planów energetycznych zmierzających do podniesienia efektywności energetycznej w regionie.

Ideą projektu „SMART LIVING” jest tworzenie platform współpracy opartej na otwartym dialogu między światem nauki, polityki i biznesu. Obszary zurbanizowane, których rola rośnie ze względu na szybko rosnącą liczbę mieszkańców, stanowią jedno z najistotniejszych ogniw mających wpływ na jakość życia ludzi i stan środowiska. Stąd zaproszenie kierujemy do miast, których ambicją i celem jest wdrażanie inteligentnych rozwiązań pozwalających na oszczędną i efektywną gospodarkę zasobami oraz tworzenie lepszego klimatu i warunków do życia w mieście.

Jednym z głównych celów warsztatów jest podzielenie się z uczestnikami doświadczeniami duńskich gmin i podmiotów angażujących się w realizowanie tego typu projektów, przy wsparciu środków europejskich. Omówienie nowej unijnej perspektywy finansowej będzie również elementem dyskusji. Podczas sesji wstępnej skupimy się ponadto na sposobach budowy systemów doradztwa, zorientowanych na wspieranie procesu przygotowania zrównoważonych planów energetycznych na szczeblu lokalnym w Polsce, biorąc za przykład Lublin i województwo lubelskie.

Moderatorzy warsztatów: EC Network (moderator prowadzący) i FEWE
CZAS I MIEJSCE
Data: 25.11.2014, wtorek
Czas: 9:30 – 13:30
Miasto: Lublin
Miejsce: Trybunał Koronny, II piętro
Adres: Rynek 1, Lublin

Inicjatorem projektu jest Ambasada Królestwa Danii. Projekt jest realizowany we współpracy z EC Network, Norden Centrum i duńskimi przedsiębiorstwami pod patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Polsce.