W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W związku z artykułem „Ostatnia szansa zabytkowej kamienicy” - wyjaśnienie

W związku z artykułem „Ostatnia szansa zabytkowej kamienicy” - wyjaśnienie
01.10.200709:38

Lublin 25.09.2007 r.

                                                                          Redakcja
                                                          "Gazety Wyborczej Lublin"


W nawiązaniu do artykułu „Ostatnia szansa zabytkowej kamienicy” (GWL z 22-23 września br.) wyjaśniam, że nie jest prawdą, jakoby w ewidencji gruntów prowadzonej w Wydziale Geodezji nie było danych o nieruchomości Grodzka 20. Nigdy też tego Wydział nie twierdził.

W artykule, bez sięgnięcia do źródła (czyli ewidencji gruntów), oparto się na wypowiedzi zastępcy Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Tymczasem konserwator zwrócił się do Wydziału Geodezji o informacje o właścicielach nieruchomości położonej przy ulicy Grodzkiej 20a i 20b (a nie właścicieli nieruchomości Grodzka 20). W odpowiedzi został poinformowany, że w aktualnej ewidencji gruntów m. Lublin brak nieruchomości o takich adresach. Twierdzenie na tej podstawie, jakoby w ewidencji gruntów nie występował adres (numer porządkowy) nieruchomości Grodzka 20, to nieuprawniona nadinterpretacja.

Informuję, że adres Grodzka 20 funkcjonuje w ewidencji gruntów od momentu założenia zbioru w latach 1967- 68, że nieruchomość Grodzka 20 występuje na mapach sporządzonych w latach 1940 - 1943, jak też występuje pod tym adresem na mapie z 1928 r.; że w ewidencji gruntów nieruchomość Grodzka 20 jest oznaczona jako nieruchomość zabytkowa (informację wprowadzono w oparciu o dane Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków) i że stanowi własność Miasta Lublin.

Z poważaniem -
/-/ Andrzej Jedziniak
Dyrektor Wydziału Geodezji
Urzędu Miasta Lublin