Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wielkie święto Lublina we Wrocławiu!

27.05.201608:12

Lublin jest pierwszym z sześciu miast, które w ramach "Koalicji Miast" prezentują się we Wrocławiu - Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Kawałek Lublina zobaczyć można na jednej z centralnych wrocławskich ulic - Karola Szajnochy. Prezentujemy galerię zdjęć z prezentacji naszego miasta w ESK2016.

Program prezentacji Lublina powstał w oparciu o dialog tradycji z nowoczesnością poprzez interaktywne działania kulturowe oparte na spektaklach teatralnych, projekcjach filmowych, koncertach oraz pokazach sztukmistrzowskich.

Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego to główny punkt programu. Miejscem do ukazania złożonej i wielokulturowej historii Lublina i jego dziedzictwa stała się podniebna przestrzeń – zawieszone nad ulicą liny, szarfy oraz wieże. Swój teatralny świat przywiózł także Leszek Mądzik, Paweł Passini i Łukasz Witt-Michałowski.

We Wrocławiu nie zabraknie największych i najbardziej znanych lubelskich twórców sztuk wizualnych – Robert Kuśmirowski pokaże swoją największą realizację pt. „Tężnia sztuki”, Mariusz Tarkawian zaś podejmie się kilkudniowej pracy stworzenia jedynego w swoim rodzaju rysunku na ścianie jednej z kamienic.

Uwagę wszystkich przykuwa specjalnie zaprojektowana scenografia autorstwa Jarosława Koziary, która zamieni ulicę Szajnochy w przestrzeń tętniącą życiem, światłem i kolorami.

Projektem unikalnym jest powołana specjalnie na potrzeby prezentacji orkiestra uliczna składająca się z kilkunastu lubelskich muzyków, którzy przechadzając się w widowiskowych pochodach, opanują centrum Wrocławia.

Więcej na www.koalicjamiast.wroclaw2016.pl

Pliki do pobrania

Program-prezentacji-Lublina-we-Wrocławiu_całość.pdf
Program-prezentacji-Lublina-we-Wrocławiu

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)