W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wizyta prezydent Litwy w Lublinie

Wizyta prezydent Litwy w Lublinie
21.02.201913:52

Dalia Grybauskaitė odwiedzi nasze miasto 22 lutego (piątek). Prezydent Republiki Litewskiej spotka się z prezydentem Rzeczypospolitej Andrzejem Dudą i wspólnie złożą wieniec pod pomnikiem Unii Lubelskiej na Placu Litewskim. Ceremonia odbędzie się o godzinie 11:00.

Głowy obu państw dokonają złożenia wieńca wspólnie, co będzie wyrazistym akcentem obchodów rocznicy 450-lecia zawarcia Unii Lubelskiej, jednego z najważniejszych wydarzeń we wspólnej historii Polski i Litwy. Spotkanie prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Litewskiej w Lublinie odbędzie się nieprzypadkowo w miejscu symbolicznym dla upamiętnienia Unii Lubelskiej, czyli na Placu Litewskim pod Pomnikiem Unii Lubelskiej, wzniesionym w 1826 roku.

Dalia Grybauskaitė jest prezydentem Republiki Litewskiej od 2009 roku. Wcześniej była m.in. ministrem finansów Litwy, a także Komisarzem Europejskim do spraw Edukacji i Kultury oraz Komisarzem Europejskim ds. Budżetu i Finansowania Programowego.