W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wrześniowe pokazy na fontannie na Placu Litewskim

Wrześniowe pokazy na fontannie na Placu Litewskim
25.08.202111:08

Siedemnaście spektakli będą mogli obejrzeć widzowie we wrześniu na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim. Wśród nich nowy pokaz, którego narracja tematycznie związana jest z dorobkiem lubelskich uczelni wyższych. Ponadto, w związku z obchodami Dnia Solidarności i Wolności, zaprezentowany zostanie dodatkowy pokaz, 31 sierpnia. 18 września to ostatni dzień sezonu pokazów multimedialnych w 2021 roku.

– We wrześniu na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim widzowie zobaczą kolejną nowość - spektakl, który powstał w ramach współpracy Miasta Lublin z lubelskim środowiskiem akademickim. Oprócz tego, prezentowanych będzie siedem tytułów znanych z poprzednich miesięcy. Wrzesień to ostatni miesiąc pokazów, które cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców i osób odwiedzających Lublin – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Wrześniowe pokazy na fontannie na Placu Litewskim odbywać się będą w piątki i w soboty o godzinie 21.00. Poniżej dokładny harmonogram:

  • 3 września, piątek - Wydarzenia Kulturalne, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście;
  • 4 września, sobota - Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie;
  • 10 września, piątek - Czarcia Łapa, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście;
  • 11 września, sobota - Wieniawski IMPRO, Unia Narodów;
  • 17 września, piątek - Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie;
  • 18 września, sobota - Symfonia Nauki, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście.

W programie pokazów na najbliższe dni przewidziano również jeden pokaz pozaweekendowy. W związku z obchodami Dnia Solidarności i Wolności, 31 sierpnia (wtorek) o godz. 21.00 widzowie zobaczą spektakle Inspiruje nas Wolność oraz Anioły Lubelskie.
Pokaz Symfonia nauki to symboliczne zaprezentowanie potencjału lubelskiego środowiska naukowego, wkładu lubelskich badań i odkryć w funkcjonowanie i rozwój ludzkości o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim oraz globalnym. Narracja widowiska odwołuje się do ponad 100-letniej tradycji akademickości Lublina nawiązując do osiągnięć z wybranych dziedzin nauki. Prezentacja przedstawia skomplikowane obszary nauki w przystępny dla wszystkich sposób. Wydarzenie dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Jego głównym organizatorem jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a współorganizatorami Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Politechnika Lubelska, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Miasto Lublin.