W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wrześniowy harmonogram pokazów na fontannach multimedialnych

28.08.201708:00

Przedstawiamy wrześniowy harmonogram pokazów, które będą prezentowane na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim. Zmianie ulega godzina prezentowanych pokazów, od soboty (2 września) iluminacje będzie można oglądać od godz. 21:00.

Wrzesień jest ostatnim miesiącem, w którym prezentowane będą pokazy multimedialne w tym roku. Od 14 czerwca, jeszcze do 30 września, odbędą się łącznie 32 pokazy. W przyszłym roku pokazy ponownie rozpoczną się na wiosnę, najwcześniej prawdopodobnie w długi weekend majowy.

Harmonogram pokazów na wrzesień:

  • sobota, 2 września, godz. 21.00 - Historia Placu Litewskiego na wesoło
  • piątek, 8 września, godz.  21.00 - Wydarzenia kulturalne / Europejski Festiwal Smaku
  • sobota, 9 września, godz. 21.00 - Sen o mieście / Europejski Festiwal Smaku
  • sobota, 16 września, godz. 21.00 - Historia Placu Litewskiego na wesoło
  • sobota, 23 września, godz. 21.00 - Wydarzenia kulturalne          
  • sobota, 30 września, godz. 21.00 - Sen o mieście

Historia Placu Litewskiego na wesoło - to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

Sen o Mieście - to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

Wydarzenia Kulturalne - to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin w obliczu 700-lecia jubileuszu. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.