W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego w szkołach prowadzonych przez Miasto Lublin

Wyniki egzaminu gimnazjalnego w szkołach prowadzonych przez Miasto Lublin
24.06.201115:41

W dniach 12-14 kwietnia 2011 roku uczniowie gimnazjów w całym kraju pisali egzamin gimnazjalny w klasach trzecich. Egzamin składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno–przyrodniczej i językowej. Jego celem było zbadanie stopnia opanowania przez uczniów wiadomości i umiejętności opisanych w standardach wymagań egzaminacyjnych oraz podstawie programowej kształcenia ogólnego. Uczniowie bez dysfunkcji i z dysleksją rozwojową rozwiązywali podczas egzaminu arkusz standardowy, natomiast uczniowie z dysfunkcjami, arkusze odpowiednio dostosowane.

Tabela zamieszczona w załączniku poniżej ukazuje średnie wyniki poszczególnych części egzaminu gimnazjalnego szkół prowadzonych przez Miasto Lublin oraz wyniki średnie szkół w Polsce, rejonie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, województwie lubelskim i mieście Lublinie.

Warto podkreślić, iż średnia wyników szkół Lublina z poszczególnych części egzaminu, przewyższa odpowiednią średnią wyników szkół w Polsce, rejonie OKE Kraków i województwie lubelskim.

Należy zaznaczyć, iż średnia liczba punktów uzyskanych przez szkoły stanowi jedynie „surowy” wynik, który w sposób powierzchowny różnicuje poszczególne szkoły. Nie pozwala on na wnioskowanie o wszystkich mocnych i słabych stronach kształcenia w danej szkole ani o jej postępach w tym zakresie. Nie informuje też o stopniu opanowania przez uczniów poszczególnych wymagań programowych ani o tym, która szkoła stwarza najlepsze warunki do indywidualnego rozwoju ucznia. Dopiero pogłębiona analiza miar statystycznych egzaminu oraz szerokiego kontekstu dydaktycznego daje pełny obraz pracy szkoły.