W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zakręć Kran – nowa kampania edukacyjna Ministerstwa Środowiska

Zakręć Kran – nowa kampania edukacyjna Ministerstwa Środowiska
17.10.201109:03

Zakręć Kran to hasło akcji edukacyjnej, przygotowanej przez Ministerstwo Środowiska, której zadaniem jest wykształcenie w Polakach pozytywnych nawyków, które przyczynią się do bardziej efektywnego i racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych, a także ograniczą szkodliwy wpływ człowieka na środowisko. Dodatkowo, zadaniem akcji jest wykreowanie swoistej mody na bycie „eko”. Projektowi została dedykowana specjalna strona internetowa www.zakreckran.pl.

Dodatkowym punktem komunikacji będzie również portal społecznościowy Facebook, na którym uruchomiony został profil Drużyny AAA+ będącej elementem kampanii: http://www.facebook.com/druzynaAAAplus.

W skład Drużyny wchodzą postaci reprezentujące żywioły: Aqua – symbolizująca wodę, Art – uosabiający ziemię, Air – bohater związany z powietrzem oraz Alam – wiewiórka, odnosząca się do flory i fauny. Postacie te będą obecne nie tylko w sieci. Będzie można je wkrótce spotkać na ulicach miasta, którego mieszkańcy najwięcej razy „zakręcą” wirtualny kurek na stronie www.zakreckran.pl. W ramach nagrody zostaną oni obdarowani przez drużynę AAA+ specjalnie przygotowanymi ekoupominkami.

Prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej to doskonała okazja, aby poruszyć kwestie związane z racjonalizacją korzystania z zasobów naturalnych. Promując te zagadnienia, chcemy mówić prostym językiem, aby trafić również do młodszych odbiorców. Chcemy przekonać wszystkich Polaków, że bycie ekologicznym jest trendy i się opłaca a poruszane podczas Prezydencji tematy mogą mieć wpływ na życie każdego z nas – mówi Karolina Kulicka, dyrektor Departamentu Edukacji Ekologicznej z Ministerstwa Środowiska.

Projekt finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.