W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Miasto Lublin z podwójną nagrodą w konkursie „Samorząd Równych Szans”

26.02.201812:45

Miasto Lublin zostało podwójnym laureatem IX edycji konkursu Samorząd Równych Szans w kategorii „Przyjazne zatrudnienie w jednostkach Miasta Lublin dla osób z niepełnosprawnościami”. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 26 lutego w Krakowie.

Otrzymaliśmy statuetkę, tytuł Samorządu Równych Szans oraz Nagrodę Specjalną Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego. Celem Konkursu jest promocja dobrych praktyk realizowanych przez samorządy na rzecz osób niepełnosprawnych, pobudzanie aktywności społecznej osób niepełnosprawnych, wspieranie ich niezależności, zaradności osobistej i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego, w tym zatrudnienie osób niepełnosprawnych.

W aplikacji konkursowej przedstawiono zatrudnienie osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Lublin i jednostkach podległych. Dzięki realizacji polityki kadrowej przyjaznej dla osób niepełnosprawnych umożliwiającej równy dostęp do zatrudnienia, wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Lublin w ciągu ostatnich lat wzrósł z poziomu 2,56% ogółu zatrudnionych w roku 2006 (24 osoby) do poziomu 7,5% ogółu zatrudnionych (94 osoby) w roku 2016 (według stanu na dzień 31 grudnia 2016 roku). Poziom zatrudnienia osób niepełnosprawnych wzrósł także w jednostkach podległych: Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie 7,08%, Zarządzie Transportu Miejskiego 4,4% oraz Miejskim Urzędzie Pracy 8, 72%.

Pliki do pobrania

PREZENTACJA LUBLIN NIEPELNOSPRAWNI.pdf
prezentacja niepełnosprawni - działania miasta na rzecz osób z niepełnosprawnością