W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Portal łączy Białorusinów z Lublina i Wilna

Portal łączy Białorusinów z Lublina i Wilna
17.06.202113:35

Dzień 20 czerwca przez Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiony został Światowym Dniem Uchodźcy, ang. World Refugee Day – coroczne święto upamiętniające odwagę i siłę uchodźców na całym świecie.
W Lublinie w tym dniu poprzez Portal łączący Lublin z Wilnem i Wilno z Lublinem w ramach wydarzenia „Poza granicami” spotkają się Białorusini i Białorusinki mieszkający w obu miastach. Portal za pomocą nowoczesnej technologii połączy już po raz kolejny ludzi z odległych miejsc, którzy z różnych powodów nie mogą spotkać się bezpośrednio.
To także szansa dla nas, Polaków i Polek na spotkanie z naszymi nowymi sąsiadami, zarówno tymi w Lublinie, jak i w Wilnie.
Ideą projektu Portal jest uświadamianie jedności ponad wszelkimi podziałami, jednoczenie ludzi, zachęcanie do poznawania innych kultur i dialog na różnych obszarach społecznych.

Miejsca: Lublin - plac Litewski, Wilno - przed budynkiem dworca.
Dołącz do wydarzenia na facebooku: Poza granicami

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Homo Faber i Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" we współpracy z Urzędem Miasta Lublin.