Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wschód Kultury - Inne Brzmienia do 9 lipca w Lublinie

03.07.201718:06

Punkty Informacyjne
Po wszelkie informacje na temat festiwalu, a także drukowane programy zapraszamy do naszych Punktów Informacyjnych przy Placu Łokietka (czynny już we wtorek) i na Błoniach pod Zamkiem.
Godziny otwarcia:
Plac Łokietka | 4 lipca 12:00-20:00, 5-9 lipca 11:00-22:00
Błonia pod Zamkiem | 5-9 lipca w godz. 12:00-24:00

Klub Festiwalowy 
Przez cały czas trwania wydarzenia zapraszamy do naszego Klubu Festiwalowego na Błoniach pod Zamkiem. Tam na wygodnych leżakach i paleciakach można pochillować, poczytać publikacje dostępne w Słowobraniu, zobaczyć prezentację wytwórni Crammed Disc, wziąć udział w warsztatach i targach wydawnictw muzycznych, podejrzeć próby muzyków występujących wieczorem, zjeść coś dobrego lub napić się piwa, które dostarczy Sponsor festiwalu – Perła - Browary Lubelskie S.A.

Coś dla małych fanów Innych Brzmień
Na Błoniach pod Zamkiem oprócz Klubu Festiwalowego i największej sceny festiwalu znajdziemy kącik dziecięcy. To miejsce, gdzie najmłodsi uczestnicy Innych Brzmień będą mogli odpocząć na miękkich poduszkach i wizualizować dźwięki rysując kolorowymi kredkami. Na Błoniach wyrośnie też różowe „Muzyczne drzewo” – rarytas dla małych dendrologów poszukujących „innych brzmień”. Na drzewie zakwitną małe dzwoneczki i instrumenty muzyczne.

Platforma dla wózkowiczów
Osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi podczas Festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia będą mogły bezpiecznie i w komfortowych warunkach uczestniczyć w koncertach. Przed dużą sceną na Błoniach pod Zamkiem stanie specjalna platforma widokowa dla wózkowiczów i osób o specjalnych potrzebach ruchowych. Zachęcamy potrzebujących do skorzystania i oferujemy wszelką pomoc na terenie festiwalu.

#innebrzmienia
Wschód Kultury - Inne Brzmienia to wyjątkowe koncerty, niezwykły klimat i wiele wspaniałych chwil, które warto uwiecznić na zdjęciach. Będziecie z nami? Oznaczajcie swoje instagramowe zdjęcia hashtagiem: #InneBrzmienia i śledźcie profil: @warsztatykultury, gdzie znajdziecie najpiękniejsze ujęcia z samego festiwalu oraz jego kulisy w naszym InstaStory.

Konkurs 
Mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania przygotowaliśmy profesjonalne słuchawki marki Sennheiser oraz nagrody w postaci gadżetów Innych Brzmień i Warsztatów Kultury w Lublinie. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? Pokażcie nam to, co w Innych Brzmieniach jest Waszym zdaniem najbardziej wyjątkowe! Zróbcie oryginalne zdjęcie i wrzućcie je publicznie za pomocą aplikacji Instagram z hashtagami: #InneBrzmienia oraz #InneNiżWszystkie. Zwycięskie, najbardziej niezwykłe zdjęcia wybierze jury konkursu, złożone z przedstawicieli zespołu organizacyjnego Innych Brzmień. Wyniki ogłosimy 13 lipca 2017 na naszej stronie internetowej. Więcej infoTUTAJ.

Pomóż ulepszyć Inne Brzmienia!
Najbliższa edycja festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia to nie tylko muzyczna podróż i niepowtarzalne spotkania, ale też wyjątkowa okazja abyśmy się lepiej poznali! Na terenie wydarzenia spotkacie naszych ankieterów z krótką listą pytań na temat Waszych opinii i doświadczeń związanych z Innymi Brzmieniami. Obiecujemy, że udzielenie odpowiedzi nie potrwa długo, a Wasze zaangażowanie realnie przyczyni się do ulepszenia festiwalu w przyszłości! O rezultatach badania będziemy Was informować przez Facebooka i stronę internetową Warsztatów Kultury.

Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia odbędzie się w dniach 5-9 lipca 2017 r. 

Przez 5 dni festiwalu w Lublinie pojawią się artyści z 14 krajów świata i 3 kontynentów na jedynych koncertach w Polsce. Zobaczymy takich wykonawców jak Juno Reactor, Nouvelle Vague, Mulatu Astatke czy Ukulele Orchestra of Great Britain. Tradycją festiwalu jest przybliżanie działalności ciekawych wytwórni muzycznych. W tym roku swoją prezentację podczas imprezy będzie miał belgijski label Crammed Discs – który reprezentować będą Tuxedomoon, Kasai Allstars feat. Basokin, Skip & Die, Veronique Vincent & Aksak Maboul oraz Aquaserge. W line-up’ie pojawią się także takie składy jak: Moulettes, Gromyka oraz Ventolin. Podczas festiwalu, w wyjątkowych projektach pojawią się też dwie legendy yassu – Mikołaj Trzaska oraz Jerzy Mazzoll. Pierwszy z nich, wraz z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego, wykona na żywo nagrodzoną Orłem muzykę z filmu „Wołyń”, natomiast Mazzoll & Arhythmic Perfection zaprezentują premierowe wykonanie koncertowe materiału z płyty „Out out to lunch”. Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia to także prezentacja najciekawszych wykonawców ze wschodu. Zagrają pochodząca z Tbilisi Natalie Beridze, reprezentująca scenę kijowską – Grisly Faye oraz Mustelide, która przyjedzie prosto ze stolicy Białorusi. Na scenach festiwalu pojawią się też dwa „żywe” składy – gruziński Mebo Renard i ukraiński Tik Tu. Jako uzupełnienie tegorocznej prezentacji polskiej, w Lublinie wystąpi kolejny absolutnie wyjątkowy artysta Wacław Zimpel. Specjalnie na Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia przygotowany został także unikatowy projekt muzyczny KATOLUB Orchestra, łączący artystów z Lublina i Katowic. Lublin reprezentuje skład folkowy Čači Vorba, natomiast Katowice połączone siły muzyczne awangardowych zespołów Lód 9, Hengelo i Pigeon Break.
           
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny a festiwal odbywa się w ramach realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu Kultura Dostępna.

Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia realizowany jest w ramach Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Lublina.
W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim. Przeżywając wspólnie ten niezwykły rok, chcemy inspirować się naszym dziedzictwem, umacniać poczucie dumy z Lublina, a także rozwijać miasto dla przyszłych pokoleń.


***
Wschód Kultury to projekt kulturalny integrujący środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej (Białegostoku, Lublina i Rzeszowa) i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy), realizowany przez Narodowe Centrum Kultury oraz trzy wspomniane miasta. Ideą projektu jest wspólne odkrywanie tego, co niepowtarzalne w każdej z kultur, a także wymiana doświadczeń artystycznych. Z biegiem czasu festiwal stał się pomostem włączającym naszych wschodnich partnerów w obieg kultury europejskiej. W 2017 roku Wschód Kultury będzie realizowany po raz piąty. Przedsięwzięcie powstało dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych, samorządów wschodniej Polski oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pełny program festiwalu można znaleźć na www.innebrzmienia.eu oraz www.wschodkultury.eu

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)