W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Współpraca międzynarodowa - wizyty studyjne, warsztaty i działania w ramach Kongresu Współpracy Transgranicznej (2022, 2023, 2024).

Finansowanie

Logo Funduszy EOG i Norweskich

Partnerzy

Logo: The European Wergeland Centre

Logo Sempre a frente

Logo Miasto Lublin

Współpraca międzynarodowa - wizyty studyjne, warsztaty i działania w ramach Kongresu Współpracy Transgranicznej (2022, 2023, 2024).

W ramach Inicjatywy działanie to przewiduje:

  • wizyty studyjne w Polsce i Norwegii
  • warsztaty, panele tematyczne, Fora Partnerów i Giełdy Grantodawców w ramach dwóch edycji Kongresu Współpracy Transgranicznej w 2022 i 2023 r.

W działaniu uczestniczyć będzie młodzież oraz osoby współpracujące z młodzieżą z Norwegii, Polski i Ukrainy - łącznie 300 osób. Działanie ma na celu zintensyfikowanie współpracy oraz wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami w zakresie kształtowania polityki młodzieżowej, funkcjonowania organizacji młodzieżowych, budowania partnerstw i realizacji projektów międzynarodowych. Podczas wizyt studyjnych odbędą się spotkania z podmiotami odpowiedzialnymi za kształtowanie polityki młodzieżowej w mieście, w którym odbywać się będzie wizyta oraz spotkania w wybranych organizacjach młodzieżowych. Wizyty studyjne pozwolą uczestnikom zapoznać się z konkretnymi rozwiązaniami, dobrymi praktykami doświadczonych podmiotów.

Kongres Współpracy Transgranicznej organizowany od 10 lat w Lublinie jest miejscem spotkań i platformą dialogu środowisk: nauki, kultury, edukacji, władz samorządowych i państwowych z krajów Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego. Dwie najbliższe edycje Kongresu będą dedykowane tematyce młodzieżowej. W ramach Inicjatywy podczas każdej edycji Kongresu zostaną zorganizowanie 2 panele tematyczne, 2 warsztaty, Giełda Granatodawców i Forum Partnerów. Podczas Paneli i warsztatów eksperci z Norwegii, Polski, Ukrainy i Białorusi podzielą się z uczestnikami Kongresu swoją wiedzą i doświadczeniem oraz zaprezentują najciekawsze przykłady ze swojej praktyki. Podczas Giełdy Grantodawców młodzież oraz przedstawiciele organizacji młodzieżowych będą mieli okazje spotkać się z przedstawicielami podmiotów , które udzielają wsparcia finansowego na projekty międzynarodowe. Podczas Forum Partnerów organizacje poszukujące międzynarodowych partnerów do swoich projektów będą mogły spotkać się i nawiązać współpracę.

 

Powiązana galeria: