W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
144 pomysły na Lublin
01.06.201710:26

Zakończył się nabór projektów w przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Mieszkańcy i mieszkanki miasta zgłosili droga elektroniczną 144 projekty, 94 małe i 50 dużych.

Pełną listę projektów, złożonych także drogą tradycyjną w Biurach Obsługi Mieszkańców i za pośrednictwem poczty, poznamy w przyszłym tygodniu. Przed nami czas weryfikacji wniosków i intensywna praca zespołu oceniającego. Na przełomie czerwca i lipca znana będzie lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Autorzy i autorki będą mieli 7 dni od daty opublikowania oceny na złożenie formalnego odwołania od niej.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego różni się znacznie od pozostałych. Po konsultacjach z mieszkańcami i mieszkankami dokonano szeregu zmian zasad. Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy i mieszkanki Lublina zdecydują na co zostanie wydane 15 milionów złotych. 9 mln przeznaczono na projekty małe, a pozostałe 6 mln na duże. Zmieniły się także zakresy cenowe zgłaszanych propozycji. Projekty małe muszą zawierać się w granicach 25 000 – 300 000 zł, duże zaś 301 000 – 1 200 000 zł. Te ostatnie mogą mieć wyłącznie charakter infrastrukturalny (budowa, przebudowa).

Tegoroczną nowością jest także zagwarantowanie kwoty 150 000 zł dla każdej z dzielnic. Jeżeli w wyniku głosowania na danej dzielnicy nie wygra żaden projekt, do realizacji zostanie skierowany właśnie wniosek opiewający na maksymalnie 150 000 zł. Pod warunkiem, że taki zostanie zgłoszony. Warto więc już pomyśleć o tym rozwiązaniu.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 25 września 2017 r. i potrwa do 10 października 2017 roku.

Wzorem lat ubiegłych głosować można w formie papierowej i elektronicznej. Głosowanie w formie papierowej odbywać się będzie osobiście. Uprawnieni są w tym roku wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Lublina, niezależnie od wieku. Osoby niepełnoletnie będą głosowały oraz składały projekty za zgodą rodziców lub  opiekunów prawnych.

Głosować będzie można na jeden projekt mały i jeden projekt duży.

 

Facebook Obywatelski Lublin