W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

201 projektów do Budżetu Obywatelskiego

201 projektów do Budżetu Obywatelskiego
08.05.201912:29
Zakończył się proces zgłaszania projektów w VI edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Do tej pory mieszkańcy miasta zgłosili 201 projektów, 127 dzielnicowych i 74 ogólnomiejskich.
 
Dziękuję za zaangażowanie wszystkim pomysłodawcom, którzy zdecydowali się złożyć projekty w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Liczba projektów zgłoszonych przez internet utrzymuje się nadal w granicy 200, co pokazuje stałe zainteresowanie naszych mieszkańców taką formą partycypacji. Przed nami czas weryfikacji wniosków i intensywna praca zespołu oceniającego. - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
 

W drugiej połowie czerwca znana będzie lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Ich autorzy będą mieli 7 dni od daty opublikowania oceny na złożenie formalnego odwołania od niej.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego różni się od pozostałych. Pierwszy raz w tym roku budżet obywatelski jest obowiązkowy w miastach na prawach powiatu. Dla Lublina to nie nowość, choć zasady nieco się zmieniły. Za sprawą zapisów ustawowych dotychczasowe projekty małe i duże, zostały zastąpione przez dzielnicowe, których wartość nie może przekroczyć 300 000 zł oraz ogólnomiejskie maksymalnie do 1,2 mln zł. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej miasta.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września 2018 r. i potrwa do 10 października 2019 roku. Głosować będzie można na dwa projekty dzielnicowe i dwa ogólnomiejskie. Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy Lublina zdecydują na co zostanie wydane 15 milionów złotych.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin