W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Aktywne Pokolenie" – realizacja projektu z VI edycji BO

"Aktywne Pokolenie" – realizacja projektu z VI edycji BO
31.03.202111:50

217 uczniów i studentów poprawiało swoją kondycję fizyczną i samopoczucie na treningach w ramach projektu „Aktywne Pokolenie”. Projekt z VI edycji Budżetu Obywatelskiego realizowany był od lutego do grudnia 2020 roku.

– Ilość osób, które zgłosiły się na zajęcia w ramach projektu „Aktywne Pokolenie” pokazuje, że zajęcia sportowe cieszą się wciąż dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Aktywność fizyczna jest ważnym aspektem w życiu młodych ludzi, dlatego dziękujemy pomysłodawcom za tę inicjatywę, której efektem jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród mieszkańców Lublina, poprawa ich kondycji i kształtowanie dobrych nawyków – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Projekt „Aktywne Pokolenie” to bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla uczniów i studentów mieszkających w Lublinie. Mimo pandemii Covid-19 i lockdownu udało się zorganizować wszystkie zaplanowane zajęcia. Odbywały się one od połowy lutego do końca czerwca oraz od początku września do końca grudnia 2020 roku. W ramach projektu na uczestników między 15 a 26 rokiem życia czekały treningi cardio/fitness, z treningów na ergometrze wioślarskim korzystali uczniowie w wieku 10-19 lat, a dzieci w wieku 10-14 lat próbowały swoich sił na ściance do wspinaczki sportowej. Stronę służącą zapisom na zajęcia dziennie odwiedzało około 400 użytkowników, generując po 1500 wyświetleń. Zorganizowano ponad 310 jednostek zajęć (45 minut każda), w których wzięło udział 217 młodych osób.

Projekt miał na celu aktywizację młodego pokolenia, które nadmiernie korzysta z urządzeń elektronicznych i zachęcenie do aktywnego i zdrowego stylu życia. Rezultatem projektu było upowszechnianie kultury fizycznej, poprawa kondycji fizycznej mieszkańców Lublina, a co za tym idzie podniesienie poziomu życia poprzez stwarzanie warunków do aktywności fizycznej.

– Młodzi mieszkańcy Lublina od lat pokazują, że są zainteresowani uczestnictwem w różnych formach aktywności fizycznej i licznie biorą udział w dodatkowych zajęciach sportowych. Dzięki projektowi „Aktywne Pokolenie” mogli zadbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną, co jest ważne szczególnie w trudnym czasie trwającej pandemii – mówi autor projektu Piotr Rejmer.


Projekt O-78 „Aktywne Pokolenie” zrealizowany został w 2020 roku w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego za kwotę 67,8 tys. zł, jako projekt ogólnomiejski. Głosowało na niego 857 osób.

Facebook Obywatelski Lublin