W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Aktywnie i zdrowo na Czechowie - realizacja projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego

Aktywnie i zdrowo na Czechowie - realizacja projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego
23.06.202111:12

Ponad 400 treningów dla najmłodszych miłośników piłki nożnej z Czechowa Północnego odbyło się dzięki realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego. Bezpłatne zajęcia sportowe, a także turnieje i półkolonie prowadzone były w 2020 roku.

– Inicjatywy promujące zdrowy tryb życia i sport to świetna inwestycja w najmłodszych. Projekt realizowany na Czechowie Północnym umożliwił rozwój i szkolenie najmłodszych miłośników piłki nożnej, którzy mogli doskonalić swój talent pod okiem profesjonalnych trenerów – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W ramach projektu „Czechów - aktywnie i zdrowo - piłka nożna dla najmłodszych” realizowane były bezpłatne zajęcia, w tym półkolonie i turnieje piłki nożnej. Skierowane były do dzieci w wieku 4-12 lat, mieszkających lub uczących się w dzielnicy Czechów Północny.

Podczas 410 treningów młodzi zawodnicy mieli możliwość poznawania zasad fair play i doskonalenia techniki gry pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. W ogólnodostępnych 10 turniejach piłki nożnej uczestniczyły zarówno dzieci należące już do klubów sportowych, jak i te, które dopiero zaczynają przygodę ze sportem. Ilość dzieci na zajęciach dostosowano do panujących zaleceń i obostrzeń, ale także do warunków bezpieczeństwa. Nad odpowiednim przebiegiem zajęć kontrolę sprawował koordynator. Organizatorzy zapewniali profesjonalną opiekę sędziowską i medyczną. Podczas wakacji w 5 turnusach półkolonijnych zorganizowanych zgodnie z obowiązującym wymogami bezpieczeństwa, młodzież uczestniczyła w atrakcyjnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych.

Pomimo ograniczeń związanych z pandemią organizatorzy zrealizowali zaplanowane działania i osiągnęli zamierzone rezultaty. W treningach wzięło udział 187 dzieci, w turnusach półkolonijnych 156, a w ogólnodostępnych turniejach 300 uczestników. 

Na projekt O-76 „Czechów - aktywnie i zdrowo - piłka nożna dla najmłodszych” zagłosowało 1031 osób. Jego realizacja kosztowała 265 tys. zł.

Facebook Obywatelski Lublin