W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Głosowanie na projekty V edycji Budżetu Obywatelskiego

Głosowanie na projekty V edycji Budżetu Obywatelskiego
23.09.201800:00

Ruszyło głosowanie na projekty V edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Mieszkańcy i Mieszkanki miasta zdecydują na co wydać 15 mln. złotych.

Wyboru w tym roku dokonamy spośrów 165 projektów - 117 małych i 48 dużych. Głosowanie potrwa do 10 października. Każdy głosujący ma do wyboru trzy projekty, dwa małe i jeden duży. Do rozdysponowania jest 15 mln złotych.

– Głosowanie w lubelskim Budżecie Obywatelski to już tradycja w naszym mieście i doroczne święto partycypacji. W tym roku wybieramy spośród 164 projektów, w których każdy mieszkaniec Lublina znajdzie coś interesującego dla siebie. Zachęcam do udziału w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim, ponieważ jest to najprostsza i najszybsza metoda podjęcia decyzji o tym, jak ma wyglądać nasze miasto. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Mieszkańcy Lublina mają możliwość głosowania w 49 punktach w całym mieście: 35 filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, 8 Biurach Obsługi Mieszkańców i 6 punktach mobilnych. Podobnie jak w latach ubiegłych głosować można na dwa sposoby, w formie papierowej oraz elektronicznej.

Głosowanie w formie elektronicznej
Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę www.obywatelski.lublin.eu, zarejestrować się, zalogować a następnie oddać swoje głosy.
W przypadku osób poniżej 18 roku życia konieczna jest zgoda rodzica/ opiekuna prawnego. Aby ją wyrazić rodzić/ opiekun prawny musi wprowadzić swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu oraz „kliknąć” oświadczenie dotyczące jego zgody na głosowanie przez osobę poniżej 18 r.ż., a także zgody dotyczące danych osobowych.

Głosowanie w formie papierowej
Aby zagłosować w wersji tradycyjnej, należy osobiście przekazać kartę pracownikowi lub pracowniczce w wyznaczonym punkcie. Pamiętaj, aby mieć ze sobą dokument tożsamości. Prosimy nie przynosić zebranych wcześniej formularzy od innych osób. Nie będziemy ich przyjmować.  Dla wygody punkty do głosowania zlokalizowane będą we wszystkich BOMach oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. W tych dzielnicach, w których nie ma ani biblioteki ani BOMu, wyznaczone zostaną mobile punkty, działąjące czasowo. Pełna lista punktów do głosowania znajduje się pod zakładką Zasady i miejsca głosowania.

Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim będą miały wpływ na wysokość środków pozostających w dyspozycji lubelskich Rad Dzielnic w następnym roku. Pięć dzielnic z największą frekwencją w tym głosowaniu będzie miało do dyspozycji rezerwę powiększoną o 50%.

 

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin