W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolejne działania w ramach projektu „Drzewa dla każdej dzielnicy”

Kolejne działania w ramach projektu „Drzewa dla każdej dzielnicy”
18.06.202111:04

O roli drzew w przestrzeni miejskiej będą mogli dowiedzieć się uczestnicy webinaru, który odbędzie się w najbliższą środę (23 czerwca). To kolejny element projektu z Budżetu Obywatelskiego „Drzewa dla każdej dzielnicy”. Akcja sadzenia drzew w dzielnicach biorących udział w projekcie, kontynuowana będzie po ustaniu upałów.  

– Sukcesywnie realizujemy nasadzenia drzew w kolejnych z dwudziestu pięciu dzielnic Lublina, a już jesienią w przestrzeni miasta pojawi się kilkaset nowych drzew. Projekt, w ramach którego zwiększamy zieleń w naszym mieście, jest także okazją do przyjrzenia się dobrym praktykom z innych miast Polski oraz ze świata w zakresie włączania i funkcjonowania drzew w obszarze dużych miast – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Webinar edukacyjny „Drzewa w mieście”, który realizowany jest w ramach projektu „Drzewa dla każdej dzielnicy”, skierowany jest do wszystkich mieszkańców Lublina oraz osób zainteresowanych tematem drzew w przestrzeni miejskiej. Prelegenci przedstawią kwestie związane m.in. z odpowiednią pielęgnacją drzew oraz doborem gatunkowym. Webinar poprowadzą dr inż. Piotr Tyszko-Chmielowiec oraz architekt krajobrazu Wojciech Januszczyk. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 i będzie transmitowane na profilu Fundacji Krajobrazy. Chęć udziału należy zgłosić wypełniając formularz rejestracyjny. Liczba uczestników jest ograniczona.

Zaplanowane na wtorek (22 czerwca) sadzenie drzew na Sławinie, Sławinku, Czechowie Południowym, Ponikwodzie i Hajdowie-Zadębiu, zostaje odwołane ze względu na panujące upały. Nowy termin zostanie ustalony kiedy temperatury wrócą do poziomów sprzyjających sadzonej roślinności.

Projekt „Drzewa dla każdej dzielnicy” realizowany jest przez Fundację Krajobrazy na zlecenie Urzędu Miasta Lublin ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego.

Facebook Obywatelski Lublin