W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kończy się czas na oddanie głosu na projekty Budżetu Obywatelskiego

Kończy się czas na oddanie głosu na projekty Budżetu Obywatelskiego
07.10.202114:15

Przypominamy, że do 10 października trwa głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego. Na ostatecznej liście projektów do głosowania znajdują się 154 projekty, wśród których 106 to projekty dzielnicowe, a 48 – ogólnomiejskie. To mieszkańcy swoimi głosami zdecydują, które z nich będą realizowane. Do tej pory w głosowaniu internetowym udział wzięło 10146 osób.

– Udział w głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego to wyraz lokalnej solidarności i cegiełka w budowaniu najbliższej i trochę szerszej lokalnej przestrzeni. Wspierając projekty pokazujemy, że zależy nam na wspólnych działaniach, które dostosowują miasto do potrzeb mieszkańców. Zachęcam, aby nie odkładać udziału w głosowaniu na ostatnią chwilę – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Oddanie głosu jest przywilejem każdego zameldowanego mieszkańca Lublina oraz osób, które zadeklarują, że mieszkają w Lublinie i dopiszą się na listę głosujących. Można to zrobić w punkcie do głosowania. Nie ma ograniczeń wiekowych. Każda osoba ma do dyspozycji 4 głosy: 2 na projekty dzielnicowe i 2 na ogólnomiejskie. Możemy zagłosować elektronicznie lub osobiście.

Aby zagłosować w wersji tradycyjnej – poprzez papierową kartę, należy osobiście stawić się w wyznaczonym punkcie do głosowania i wrzucić wypełnioną kartę do urny. Dla wygody punkty zlokalizowane są w Biurach Obsługi Mieszkańców, przy ul. Wieniawska 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15,  Kleeberga 12a i Wolska 11 (czynne do poniedziałku do piątku w godzinach od 7.45 do 15.15) oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, których wykaz znajduje się w załączniku. Godziny pracy punktów do głosowania pokrywają się z godzinami pracy tych placówek.

Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę decyduje.lublin.eu/pl/budzet-obywatelski-l/glosowanie/. W formularz należy wpisać dane – imię i nazwisko oraz 4 ostatnie cyfry numeru pesel. Aby potwierdzić głos należy wprowadzić numer telefonu komórkowego lub adres e-mail, na który przyjdzie wygenerowane dla nas hasło. Na jeden numer telefonu/adres e-mail może się zarejestrować do głosowania maksymalnie 5 osób. Aby ułatwić mieszkańcom głosowanie elektroniczne przygotowana została krótka instrukcja dostępna na stronie www.lublin.eu/budzetobywatelski

Budżet Obywatelski Miasta Lublin, nazywany także budżetem partycypacyjnym, to część budżetu miasta, o przeznaczeniu której decydują bezpośrednio mieszkańcy poprzez głosowanie.


 

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin