W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kończy się czas składania odwołań w Budżecie Obywatelskim

Kończy się czas składania odwołań w Budżecie Obywatelskim
18.08.202111:33

Autorzy projektów złożonych do VIII Budżetu Obywatelskiego mają czas do jutra, 19 sierpnia na złożenie odwołania do oceny formalnej. Najprostszą formą zgłoszenia swoich uwag jest wysłanie odwołania mailem, co można zrobić do północy.

– Ocena projektów w Budżecie Obywatelskim dokonana przez Zespół ds. BO jest niezwykle skrupulatna i uwzględnia wszystkie kryteria z regulaminu. Jeśli ktoś z autorów lub autorek ma wątpliwości co do oceny swojego projektu, teraz ma czas na złożenie odwołania. Wśród wielu ocenionych projektów mogą zdarzyć się sytuacje wymagające dodatkowych dyskusji i wyjaśnień – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Zgodnie z regulaminem Budżetu Obywatelskiego w Lublinie autorzy projektów mają prawo do złożenia odwołania do oceny swojego projektu. Mogą to zrobić w terminie 7 dni od dnia jej ogłoszenia. Co roku odwołania składane są w sprawie ocen negatywnych oraz warunkowego dopuszczenia do realizacji projektów. Wszystkie odwołania są rozpatrywane po zasięgnięciu opinii odpowiednich komórek organizacyjnych oraz Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin. 

Odwołania mogą być złożone mailem na adres obywatelski@lublin.eu - w takim wypadku termin kończy się o północy w czwartek 19 sierpnia. Mogą być także składane pisemnie w Biurze Obsługi Mieszkańców, bądź za pośrednictwem poczty na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107. Po rozpatrzeniu odwołań od oceny ustalona zostanie ostateczna lista projektów do jesiennego głosowania.

Dodatkowe informacje wraz z listą ocenionych projektów znajdują się na stronie internetowej miasta lublin.eu.

O tym, na co zostanie przeznaczony tegoroczny Budżet Obywatelski zdecydują podczas głosowania mieszkańcy. Do rozdysponowania jest w tym roku 12,5 mln złotych. Każda z 27 dzielnic miasta ma zagwarantowane do dyspozycji 350 tys. zł, pod warunkiem uzyskania przez zgłoszony projekt minimum 100 głosów. Głosowanie na projekty zostanie przeprowadzone podobnie jak w latach ubiegłych w dniach 23 września - 10 października.
 

Facebook Obywatelski Lublin