W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lista projektów VII edycji Budżetu Obywatelskiego

Lista projektów VII edycji Budżetu Obywatelskiego
10.07.202014:01

Łącznie 157 projektów zostało zgłoszonych w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego. 102 z nich to dzielnicowe, 55 ogólnomiejskie.

Oficjalnie nabór zakończył się w poniedziałek o północy, ale czekaliśmy jeszcze na te projekty, które wysłane zostały pocztą. Większość, bo aż 150 autorów i autorek skorzystała z możliwości zgłoszenia swojego pomysłu przez internet, 7 złożyło wersję papierową.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego rozpoczęła się naborem, który trwał od 8 czerwca do 6 lipca. Regulamin pozwalał na składanie projektów dzielnicowych o wartość 350 tys. zł oraz ogólnomiejskich inwestycyjnych (1,5 mln zł) i nieinwestycyjnych tzw. „miękkich” do 200 tys. zł.

Poniżej przedstawiamy ilość projektów zgłoszonych w poszczególnych dzielnicach:

Abramowice 2
Bronowice 3
Czechów Południowy 6
Czechów Północny 2
Czuby Południowe 5
Czuby Północne 6
Dziesiąta 2
Felin 2
Głusk 2
Hajdów-Zadębie 5
Kalinowszczyzna 4
Konstantynów 2
Kośminek 5
Ponikwoda 4
Rury 5
Sławin 5
Sławinek 1
Stare Miasto 4
Szerokie 3
Śródmieście 9
Tatary 2
Węglin Południowy 2
Węglin Północny 3
Wieniawa 7
Wrotków 3
Za Cukrownią 7
Zemborzyce 1

Skrócona lista projektów znajduje się na dole wiadomości. Rozpoczynamy teraz ich ocenę. Zespól ds. Budżetu Obywatelskiego będzie  analizował pomysły mieszkańców i mieszkanek pod kontem m.in. własności terenu – czy miejsca, w których miałyby zostać zlokalizowane należą do Miasta, ogólnodostępności czy zaproponowanych kosztów. Z końcem sierpnia znana będzie lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Autorzy i autorki będą mieli 7 dni od daty opublikowania oceny na złożenie formalnego odwołania od niej.

Głosowanie na projekty odbędzie się jesienią. Szczegółową datę poznamy pod koniec wakacji.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin