W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Na ulicy Zuchów powstaje parking w ramach Budżetu Obywatelskiego

Na ulicy Zuchów powstaje parking w ramach Budżetu Obywatelskiego
17.08.202112:07

Trwają prace związane z budową parkingu przy ul. Zuchów. Jest to realizacja projektu zgłoszonego w VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Termin zakończenia prac planowany jest na wrzesień.

– Już wkrótce nowe miejsca parkingowe ułatwią mieszkańcom poruszanie się w okolicy ulic Zuchów i Puławskiej. To ważna inwestycja z punktu widzenia komfortu życia i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Cieszę się, że projekt jest w zaawansowanej fazie realizacji – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Zadanie obejmuje wykonanie około 40 miejsc parkingowych w rejonie ulic Zuchów i Puławskiej. Umożliwi to pozostawianie pojazdów w miejscach dozwolonych, bez wpływu na płynność ruchu pieszego i samochodowego na pobliskich ulicach. Budowany parking będzie ogólnodostępny dla wszystkich, zarówno dla mieszkańców dzielnicy Wieniawa z pobliskich budynków, jak również rodziców dowożących i odbierających dzieci z placówek oświatowych znajdujących się bezpośrednio przy skrzyżowaniu ul. Zuchów oraz Puławskiej, takich jak Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi, Przedszkole nr 10 w Lublinie czy Żłobek nr 4 oraz Centrum Brytyjskie UMCS. Dodatkowo, roboty drogowe obejmują również wykonanie remontu odcinka jezdni (około 40 m) ul. Zuchów oraz budowę nowych chodników na terenie całej inwestycji.

– Mieszkańcy cieszą się z długo oczekiwanej inwestycji w dzielnicy Wieniawa i obserwują postępy prac związanych z budową parkingu – mówi Tomasz Makarczuk, współautor projektu.

Koszt projektu „D-14 – Budowa parkingu przy skrzyżowaniu ul. Puławskiej i Zuchów w Lublinie” to blisko 342 tys. zł. W zeszłorocznym głosowaniu oddano na niego 768 głosów.


 

Facebook Obywatelski Lublin