W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowa nawierzchnia na ul. Świętochowskiego

Nowa nawierzchnia na ul. Świętochowskiego
19.04.202111:31

Miasto ogłosiło przetarg na remont ul. Świętochowskiego. Ulica, położona w dzielnicy Abramowice, zyska nową nawierzchnię i pobocza. Z odnowionej jezdni mieszkańcy skorzystają jeszcze w tym roku.

– Sukcesywnie realizujemy remonty lubelskich ulic, poprawiając w ten sposób infrastrukturę drogową w mieście. Remont wpłynie na komfort obsługi zlokalizowanych przy niej posesji. Ogłoszone postępowanie jest realizacją projektu mieszkańców, zgłoszonego w ramach Budżetu Obywatelskiego – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Prace obejmą remont ul. Świętochowskiego, na odcinku od ul. Powojowej do ul. Makowej. W ramach zmówienia nastąpi wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni, poprzez ułożenie bitumicznej warstwy ścieralnej wraz z warstwą wyrównawczą. Nowy asfalt pojawi się na fragmencie o długości około 550 m i szerokości 3 m. Wzdłuż nowej jezdni, po obu stronach, powstaną pobocza z kruszywa łamanego o powierzchni około 550 m2. Bez zmian pozostaną istniejące sieci podziemne.

Otwarcie ofert zaplanowano na 5 maja. Wykonawca będzie miał 50 dni na realizację zadania. Termin ten liczony jest od daty podpisania umowy. Zadanie jest realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Ogłoszone postępowanie to realizacja projektu „D-82. Położenie nawierzchni asfaltowej na ul. Świętochowskiego”, w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Na projekt oddano 536 głosów, a jego koszt to 250 tys. zł.
 

Facebook Obywatelski Lublin