W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe miejsca parkingowe w dzielnicy Tatary

Nowe miejsca parkingowe w dzielnicy Tatary
19.07.202111:21

W ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcy dzielnicy Tatary zyskają nową przestrzeń do parkowania. Miasto ogłosiło postępowanie na budowę miejsc postojowych przy ul. Łęczyńskiej. Z nowych parkingów mieszkańcy skorzystają jeszcze w tym roku.

– Budowa miejsc parkingowo-postojowych w dzielnicy Tatary to kolejny realizowany przez Miasto projekt z Budżetu Obywatelskiego, który wpłynie na poprawę obsługi komunikacyjnej tej części miasta. Co ważne, projekt zakłada wykonanie nowych miejsc postojowych z płyt ażurowych, wkomponowanych w istniejącą zieleń, bez konieczności wycinki drzew i krzewów. Lokalizacja inwestycji obejmuje rejon starej ulicy Łęczyńskiej. Obecnie na tym obszarze parkują samochody, utrudniając przejazd. Nowe parkingi będą udogodnieniem nie tylko dla mieszkańców, ale także osób przyjezdnych – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Inwestycja polega na budowie miejsc postojowych przy ul. Łęczyńskiej. Odcinek ulicy, wzdłuż którego projektuje się miejsca postojowe znajduje się pomiędzy ulicami Mełgiewską a Maszynową. Powstaną tam dwa parkingi, łącznie z blisko 30 miejscami postojowymi. Na pierwszym, wzdłuż prawej krawędzi ulicy, zaprojektowano 5 miejsc postojowych o wymiarach 2,5x5 m, przeznaczonych do parkowania w sposób równoległy do kierunku ruchu. Drugi parking powstanie w dalszej części ul. Łęczyńskiej. Tam wzdłuż prawej krawędzi ulicy zaprojektowano 21 miejsc postojowych o wymiarach 2,5x5 m oraz 2 miejsca postojowe o wymiarach 3,6x5 m. Miejsca przeznaczone będą do parkowania w sposób prostopadły do kierunku ruchu. W przypadku obu parkingów, za miejscami postojowymi, planuje się chodnik o nawierzchni z kostki betonowej. Ze względu na zwężenie istniejącej jezdni, zaprojektowano także wbudowanie nowego krawężnika do wysokości skrzyżowania z ul. Mełgiewską oraz wybudowanie chodnika w miejscu istniejącej opaski technicznej drogi. Po zakończeniu robót budowlanych Wykonawca odtworzy istniejące trawniki o powierzchni blisko 330 m2.

Wykonawca będzie miał trzy miesiące na realizację prac. Termin ten jest liczony od daty podpisania umowy.

Projekt D-36 Nowe parkingi na Tatarach to zwycięski projekt VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowało na niego 313 osób


 

Facebook Obywatelski Lublin