W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Piechotą po dzielnicy Szerokie - realizacja projektu z VI edycji Budżetu

Piechotą po dzielnicy Szerokie - realizacja projektu z VI edycji Budżetu
14.07.202111:17

Dzięki realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy dzielnicy Szerokie korzystają z nowych chodników, pochylni i schodów. Wybudowane ciągi piesze ułatwiają poruszanie się po okolicy od 2020 roku.

– Wygodne chodniki, schody i pochylnie znacznie podnoszą komfort życia i ułatwiają komunikację pieszą, spacery czy aktywność ruchową. Co roku stanowią dużą część projektów składanych przez mieszkańców podczas naboru do Budżetu Obywatelskiego – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W ramach projektu „Ciągi piesze w dzielnicy Szerokie” połączone zostały istniejące już chodniki przy ul. Wygon z chodnikiem przy pętli autobusowej przy ul. Wojciechowskiej. Wraz z nowymi chodnikami powstały schody i pochylnia dla wózków na odcinkach o dużym nachyleniu terenu. Ponadto wykonano ciąg pieszy zawierający schody i pochylnię dla wózków łączący ul. Słowian z ul. Biskupińską. Prace te są kontynuacją projektu M-79 z poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego, kiedy m.in. wybudowano chodnik z ulicy Siewierzan do ulicy Nałęczowskiej.

Projekt D-39 „Ciągi piesze w dzielnicy Szerokie” zrealizowany został w 2020 roku w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowały na niego 423 osoby. Koszt wykonanych prac to blisko 300 tys. zł.

Facebook Obywatelski Lublin