W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Razem dla uczniów na LSM – realizacja projektu VI edycji BO

Razem dla uczniów na LSM – realizacja projektu VI edycji BO
24.03.202109:49

Wygodne szafki na ubrania, odświeżone szatnie i nowe wykładziny pojawiły się w kilku placówkach oświatowych w dzielnicy Rury. Jest to efekt realizacji projektu D-117 „LSM – szkoły i przedszkola razem dla uczniów, czyli remonty, zakupy wyposażenia, doposażenie placu zabaw” z VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

– Mieszkańcy dzielnicy Rury podjęli wspólne działania z myślą o wygodzie oraz bezpieczeństwie dzieci uczęszczających do szkół i przedszkoli w tej części miasta. Efekty tych działań są wyraźnie widoczne w infrastrukturze i otoczeniu placówek edukacyjnych oraz wpływają na komfort korzystających z nich podopiecznych – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

„LSM – szkoły i przedszkola razem dla uczniów, czyli remonty, zakupy wyposażenia, doposażenie placu zabaw” to projekt obejmujący kilka szkół i przedszkoli na terenie dzielnicy Rury. Dzięki jego realizacji w Szkole Podstawowej nr 29 wyremontowano szatnię, a do dyspozycji uczniów zakupiono 75 8-skrytkowych szafek metalowych na ubrania. Łącznie jest ich teraz 600. W Szkole Podstawowej nr 3 wymieniono wykładzinę w szatni, salach lekcyjnych oraz bibliotece szkolnej. Pomalowano także ściany i sufity w szatni głównej. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 wykonano 9 nowych boksów szatniowych. Zyskały także placówki dla najmłodszych. W Przedszkolu nr 48 doposażono plac zabaw, natomiast wokół Przedszkola nr 36 wyremontowano chodnik.

– Nasz projekt był odpowiedzią na palące potrzeby remontowe oraz zakupowe szkół i przedszkoli znajdujących się na terenie LSM, czyli dzielnicy Rury – mówi Dariusz Michałowski, autor projektu.

Na projekt z VI edycji Budżetu Obywatelskiego D-117 „LSM – szkoły i przedszkola razem dla uczniów, czyli remonty, zakupy wyposażenia, doposażenie placu zabaw” głosowało 1549 osób. Jego wartość to 300 tys. zł.          

Facebook Obywatelski Lublin