W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Remont ciągów pieszo-jezdnych przy ul. Szmaragdowej” - realizacja projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego

„Remont ciągów pieszo-jezdnych przy ul. Szmaragdowej” - realizacja projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego
05.05.202112:30

Środki finansowe z Budżetu Obywatelskiego pozwoliły na położenie nowych nawierzchni ulic i chodników na Czubach Południowych. Projekt D-23 „Remont ciągów pieszo-jezdnych przy ul. Szmaragdowej” zrealizowany został w 2020 roku.

– Cieszy nas to, że mieszkańcy konsekwentnie poprawiają przestrzeń swoich osiedli korzystając ze środków oferowanych przez Miasto w ramach Budżetu Obywatelskiego. Świadczy to o tym, jak potrzebna i ważna jest ta forma partycypacji – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W 2020 roku wykonano remont, polegający na ułożeniu nowej nawierzchni dwóch sięgaczy, czyli bocznych ślepych uliczek pozwalających na dojazd do posesji, przy ul. Szmaragdowej. Inwestycja dotyczyła odcinka pomiędzy posesjami nr 36 a 46 oraz pomiędzy 4 a 14. Wyremontowany został także fragment chodnika. Z odnowionej jezdni i chodnika mieszkańcy korzystają już od zeszłego roku.


Projekt o wartości 300 tys. zł wsparło w głosowaniu 2607 mieszkańców. Zrealizowano go w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

 

Facebook Obywatelski Lublin