W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Remonty ulic w dzielnicy Głusk - realizacja projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego

Remonty ulic w dzielnicy Głusk - realizacja projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego
16.06.202110:40

Remonty ulic w dzielnicy Głusk to efekt realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego. Nowe nawierzchnie i krawężniki służą mieszkańcom od 2020 roku. Koszt wykonania prac to 300 tys. zł.

– Budżet Obywatelski pomaga mieszkańcom w przeprowadzaniu inwestycji podnoszących jakość infrastruktury i poprawiających estetykę otoczenia. Tym razem dzięki temu narzędziu partycypacyjnemu wyładniały uliczki w dzielnicy Głusk – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Remonty ulic w dzielnicy Głusk wykonano w 2020 roku. Nawierzchnia ulicy Handlowej została wymieniona na odcinku od ul. Miętowej do posesji nr 8. Natomiast na ul. Miętowej nowa nawierzchnia powstała od ul. Handlowej do posesji nr 6. Dotychczas ulice te utwardzone były za pomocą trylinki. Wzdłuż remontowanych odcinków oraz przy ul. Masarskiej pojawiły się również nowe krawężniki.

Projekt D-10 Remont ulicy Miętowej, Handlowej, Masarskiej zrealizowano w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu uzyskał poparcie 170 osób. Jego wartość to 300 tys. zł.

W tym roku, z VII edycji Budżetu Obywatelskiego, realizowane będą kolejne zadania drogowe w dzielnicy Głusk. Projekt D-76 Poprawienie infrastruktury ul. Przepiórczej i Sieciecha w Dzielnicy Głusk zakłada ulepszenie asfaltem ul. Przepiórczej i budowę oświetlenia tej ulicy. Prace drogowe obejmą także ul. Sieciecha. Tam remont przejdą chodniki oraz wykonane zostanie przejście wyniesione. Istniejący plac zabaw doposażony będzie nowymi urządzeniami, takimi jak: piaskownica, zjeżdżalnia i ławki. 

Facebook Obywatelski Lublin