W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Szkoła Wysokich Lotów - realizacja projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego

Szkoła Wysokich Lotów - realizacja projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego
28.04.202111:59

Dzięki projektowi z Budżetu Obywatelskiego w świetlicy, sali gimnastycznej oraz pracowni geograficznej i komputerowej Szkoły Podstawowej nr 31 pojawiło się nowe wyposażenie oraz sprzęt dydaktyczny dla uczniów. Projekt D-108 „Szkoła Wysokich Lotów - wyposażenie sal lekcyjnych oraz świetlicy w nowoczesne pomoce dydaktyczne przy SP nr 31 im. Lotników Polskich w Lublinie” zrealizowany w 2020 roku przyczynił się do podniesienia atrakcyjności tej placówki szkolnej.      

– Cieszę się, że dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 31 stały się bezpośrednimi odbiorcami korzyści płynących z Budżetu Obywatelskiego. Jestem przekonana, że dzięki temu w przyszłości młodzi ludzie chętniej będą sięgać po to narzędzie pozwalające na współudział w zarządzaniu miastem i decydowaniu m.in. o inwestycjach. Z ogromną ciekawością czekamy na nowe projekty młodego pokolenia – mówi Beata Stepaniuk Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Świetlica szkolna w Szkole Podstawowej nr 31 im. Lotników Polskich w Lublinie zyskała nowe meble: szafy, regały, krzesła, stoliki, biurka oraz zabawki, gry, ścianę interaktywną, magiczny dywan, projektor i urządzenie wielofunkcyjne. W pracowni geograficznej będą służyć uczniom nowe ławki i krzesła, regały, szafa na laptopy, a także pomoce naukowe takie jak mapy, plansze, kompasy, globusy, skamieliny, próbki skał. Wyposażona została również w laptopy, oprogramowanie geograficzne i tablicę interaktywną. Natomiast w pracowni komputerowej pojawiły się komputery stacjonarne z monitorami, serwery, zasilacze, kable i możliwość używania wi-fi. Rozwijaniu formy i sprawności fizycznej pomagać będą piłki, bramki, skakanki, zestawy do unihokeja, zestawy do siatkówki i koszykówki, a prowadzenie lekcji w-f ułatwią takie sprzęty jak zegarek sportowy, wózek zamykany na piłki, półki, regały, wieszaki i laptop, które są teraz wyposażeniem sali gimnastycznej.

Projekt D-108 „Szkoła Wysokich Lotów - wyposażenie sal lekcyjnych oraz świetlicy, w nowoczesne pomoce dydaktyczne przy SP nr 31 im. Lotników Polskich w Lublinie” to projekt VI edycji Budżetu Obywatelskiego, zrealizowany w 2020 roku. Głosowały na niego 584 osoby, a jego wartość to 300 tys. zł.

Facebook Obywatelski Lublin