W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Turnieje sportowe dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego

Turnieje sportowe dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego
30.06.202112:02

Ponad 1500 uczestników wzięło udział w turniejach sportowych. Zajęcia zorganizowano dzięki realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego „Amatorskie Ligi Lublina”.

– Projekt był wspaniałą okazją do zachęcenia mieszkańców do aktywności fizycznej w różnych dziedzinach sportu, a także integracji poprzez wspólne spędzanie czasu. Organizacja amatorskich rozgrywek w różnych dyscyplinach sportu zwiększyła dla mieszkańców Lublina dostępność do uprawiania sportu różnej kategorii z użyciem profesjonalnego sprzętu oraz z wykorzystaniem odpowiednio przygotowanych obiektów sportowych. Poza upowszechnianiem kultury fizycznej w ramach sportu amatorskiego, jednym z efektów projektu była także promocja rywalizacji sportowej w duchu fair-play – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W trakcie realizacji projektu zorganizowano zawody w takich dyscyplinach jak: piłka siatkowa, piłka nożna, tenis stołowy, szachy, siatkówka plażowa, rozgrywki e-sportowe oraz futsal. Przeprowadzono również kurs sędziowski w dyscyplinie piłka nożna dla 44 kursantów, który zakończył się egzaminem. W sumie w 34 turniejach wzięło udział 1540 uczestników.

Ilość spotkań w poszczególnych rozgrywkach uległa zmianie ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią wprowadzone obostrzenia oraz wymogi reżimu sanitarno-epidemiologicznego. Podczas zawieszenia zajęć, przeprowadzono turnieje szachowe on-line (wirtualne symultany), amatorski turniej haxball na wirtualnym boisku i kontynuowano turnieje FIFA 20 (e-sport). Po wznowieniu zajęć, rozgrywki dokończyli uczestnicy amatorskiej ligi szachowej, futsalu i tenisa stołowego.

Na projekt O-45 „Amatorskie Ligi Lublina” zagłosowało 947 osób i został zrealizowany za kwotę 300 tys. zł.

Facebook Obywatelski Lublin