W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W sobotę sadzimy kolejne drzewa w dzielnicach

W sobotę sadzimy kolejne drzewa w dzielnicach
11.06.202108:49

W najbliższą sobotę (12 czerwca) kontynuowane będzie sadzenie drzew w kolejnych dzielnicach Lublina. Nowe nasadzenia pojawiają się w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Dzięki realizacji projektu „Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza - Drzewa dla każdej dzielnicy” zgłoszonego do VII edycji Budżetu Obywatelskiego, w Lublinie przybędzie kilkaset drzew.

– Projekty zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego przez mieszkańców w znacznej mierze dotyczą inwestycji infrastrukturalnych. Powstają dzięki temu nowe chodniki, ulice czy oświetlenie. Cieszę się, że wśród tych działań pojawiło się także sadzenie drzew, co zwiększa ilość terenów zielonych w naszym mieście. To ważne zarówno dla komfortu życia mieszkańców, jak i estetyki przestrzeni miejskiej. Zapraszam do wspólnego sadzenia drzew w kolejnych dzielnicach Lublina – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W projekcie „Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza - Drzewa dla każdej dzielnicy” bierze udział 25 dzielnic Lublina. W siedmiu: Głusku, Kalinowszczyźnie, Abramowicach, Bronowicach, Dziesiątej, Felinie, Wrotkowie - drzewa zostały posadzone 28 i 29 maja. Teraz przyszła kolej na następne miejsca. Klony, lipy i buki sadzone będą wspólnie z mieszkańcami w sobotę (12 czerwca) wg poniższego harmonogramu:

  • Stare Miasto, ul. Cyrulicza / ul. Furmańska 9, godz. 8.30;
  • Szerokie, teren przy ul. Wądolnej, przy Czechówce, przy moście al. Solidarności (na działkach miejskich), godz. 9.45;
  • Konstantynów, skrzyżowanie ul. M. Romanowskiego z ul. Bohaterów Monte Cassino, godz. 11.00;
  • Rury, skrzyżowanie ul. Filaretów z ul. Rymwida, w pobliżu kładki dla pieszych, godz. 12.15;
  • Czuby Północne, przy kładce przy ul. Filaretów, godz. 13.30;
  • Czuby Południowe, skrzyżowanie ul. Granitowej z Al. Jana Pawła II (wschodnia część ul. Granitowej, okolice ul. Agatowej), godz. 14.45;
  • Węglin Południowy, skrzyżowanie ul. Granitowej z Al. Jana Pawła II (zachodnia część ul. Granitowej, okolice ul. Kryształowej), godz. 15.30.

Projekt „Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza - Drzewa dla każdej dzielnicy” zakłada zakupienie i posadzenie na terenie Lublina kilkuset drzew, w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Termin zgłaszania lokalizacji nasadzeń trwał do końca kwietnia. Zgłoszono łącznie 431 propozycji nasadzeń. Wskazane miejsca poddawane są ocenie eksperckiej pod kątem infrastruktury podziemnej, własności terenu, planu zagospodarowania, doboru gatunkowego oraz kompozycji estetycznej. Po wykonanych analizach, powstanie mapa nasadzeń drzew, które zostaną posadzone do końca 2021 roku. Natomiast już teraz trwa symboliczne sadzenie wspólnie z mieszkańcami pierwszych drzew w każdej z 25 dzielnic (po jednym drzewie w każdej dzielnicy).

Informacje o dokładnych lokalizacjach oraz terminach kolejnych nasadzeń udostępniane są na profilu Obywatelski Lublin, Fundacji Krajobrazy oraz stronie internetowej Miasta.

Facebook Obywatelski Lublin