W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2018

Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2018
16.10.201713:07

44 projekty trafią do realizacji w ramach IV edycji BO. Kwota 15 mln zł będzie rozdysponowana na 5 projektów dużych oraz 39 projektów małych, w tym 31 wybranych przez mieszkańców oraz 8 projektów do kwoty 150 tys. zł w dzielnicach, w których projekty nie przeszły w głosowaniu. Do głosowania zakwalifikowano 118 wniosków, swój głos oddało ponad 38,5 tys. mieszkańców i mieszkanek Lublina.

Najwięcej głosów uzyskał projekt remontu szkoły Sióstr Urszulanek uzyskując 9090 głosów. Wśród projektów „dużych” znalazły się także remonty stadionów: żużlowego i Lublinianki, remont ulic Tatarakowej i Kawaleryjskiej oraz dokończenie budowy parku Jana Pawła II.

Wśród projektów małych najwięcej, bo aż 4016 głosów, zdobył projekt remontu ulicy Przytulnej. Zrealizowane zostaną także m.in. Rezerwat Dzikich Dzieci na Rusałce, Linowy mini park rozrywki na Sławinie czy wyposażenie placu zabaw przy Przedszkolu Integracyjnym nr 39 w sprzęt dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. W sumie zrealizowane zostanie 31 projektów małych, które trafią do realizacji z głosowania ogólnego.

Nowością tej edycji było zagwarantowanie każdej dzielnicy realizacji projektu do wysokości 150 000 zł. Jeżeli dana dzielnica w wyniku głosowania nie otrzymała żadnego projektu inwestycyjnego, a projekt w danej dzielnicy był zgłoszony, zrealizowany zostanie na jej terenie projekt o maksymalnej kwocie 150 000 zł. Z tej puli zrealizowane zostanie 8 projektów z dzielnic, w których żaden wniosek nie został wybrany w głosowaniu. Są to: Abramowice, Czechów Południowy, Felin, Głusk, Hajdów–Zadębie, Konstantynów, Kośminek, Za Cukrownią.

W czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mieli do dyspozycji 15 mln zł. Z puli tej 9 mln przeznaczonych zostało na realizacje projektów małych, których koszt realizacji nie może przekroczyć kwoty 300 tys. zł. Reszta tej kwoty, tj. 6 mln zł, pokryje koszt realizacji projektów, których wartość mieści się w przedziale od 300 001 zł – 1 200 000 zł.

Głosowanie na projekty trwało od 23 września do 10 października. Tradycyjnie już odbywało się w formie papierowej i elektronicznej. Każdy mieszkaniec i mieszkanka Lublina, niezależnie od wieku, mogli zagłosować na maksymalnie 2 projekty: 1 duży i 1 mały.

Szczegóły w załączonych poniżej tabelach i na stronie http://obywatelski.lublin.eu/

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin