W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zakończył się nabór projektów do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego

Zakończył się nabór projektów do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego
10.05.202112:46

Zakończył się proces zgłaszania projektów do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Do 7 maja elektronicznie wpłynęło 200 pomysłów: 125 dzielnicowych i 75 ogólnomiejskich. Pełną liczbę zgłoszonych projektów poznamy pod koniec tygodnia, gdy spłyną te wysłane przez mieszkańców pocztą tradycyjną oraz złożone do Biur Obsługi Mieszkańców.

– Pomimo trudnego czasu dla mieszkańców związanego z epidemią oraz wywołanych nią ograniczeń w finansach Miasta znacząco wzrosła liczba złożonych projektów w lubelskim Budżecie Obywatelskim. Traktujemy to jako wyraz zaufania do naszej pracy. Przed nami trudny proces opiniowania projektów. Będziemy w kontakcie ze wszystkimi osobami składającymi projekty i postaramy się ocenić je jak najszybciej – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Weryfikacja i ocena wniosków zostanie przeprowadzona przez zespół oceniający, którego skład podany jest w załączonym pliku. Etap oceny potrwa około 2 miesięcy, a jego efektem będzie wyłonienie tych projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Autorzy będą mieli 7 dni od daty opublikowania listy ocenionych projektów na złożenie formalnego odwołania od decyzji.

Tegoroczna, VIII edycja Budżetu Obywatelskiego rozpoczęła się naborem 7 kwietnia. Regulamin pozwalał na składanie projektów dzielnicowych o wartość 350 tys. zł oraz ogólnomiejskich inwestycyjnych o wartości do 1 mln zł i nieinwestycyjnych tzw. „miękkich” do 200 tys. zł. Głosowanie na projekty odbędzie się jesienią. Udział w nim będą mogły wziąć osoby zameldowane na stałe w Lublinie oraz wpisane na listę osób uprawnionych do udziału w lubelskim Budżecie Obywatelskim. Przypominamy, że osoby, które nie są zameldowane w Lublinie, zamierzające glosować elektronicznie, powinny złożyć oświadczenie o dopisaniu do listy. Wzór takiego oświadczenia znajduje się w załączniku. Każda osoba uprawniona do głosowania będzie miała możliwość wyboru dwóch projektów dzielnicowych i dwóch ogólnomiejskich. Na projekty zgłoszone do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego Miasto przeznaczy 12,5 mln zł.

W ubiegłym roku mieszkańcy Lublina złożyli 150 projektów.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin