W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zakończył się nabór projektów VII edycji Budżetu Obywatelskiego

Zakończył się nabór projektów VII edycji Budżetu Obywatelskiego
07.07.202008:16

Zakończył się nabór wniosków do VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory drogą elektroniczną mieszkańcy Lublina zgłosili 150 projektów, w tym 96 dzielnicowych i 54 ogólnomiejskie. Na realizację obywatelskich inicjatyw Miasto zagwarantowało ponad 12 mln zł. Mieszkańcy w głosowaniu zdecydują na co zostaną wydane te środki.

–  Cieszę się bardzo, że mimo trudnego czasu związanego z trwającą epidemią, mieszkańcy tak licznie podzielili się swoimi pomysłami. To dzięki aktywności i determinacji Lublinian poprawiamy jakość życia w naszym mieście. Dziękuję za zaangażowanie wszystkim pomysłodawcom, którzy zdecydowali się złożyć projekty w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Przed nami czas weryfikacji wniosków i intensywna praca zespołu oceniającego – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pełną liczbę projektów, złożonych także drogą tradycyjną w Biurach Obsługi Mieszkańców i za pośrednictwem poczty, poznamy pod koniec tygodnia. Z końcem sierpnia znana będzie lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Ich autorzy będą mieli 7 dni od daty opublikowania oceny na złożenie od niej formalnego odwołania.

Głosowanie na projekty odbędzie się jesienią. Szczegółową datę poznamy pod koniec wakacji. Głosować będzie można na dwa projekty dzielnicowe i dwa ogólnomiejskie. Głosować mogą osoby zameldowane lub dopisane do spisu wyborców. Ze względu na zmiany w regulaminie BO, w tym roku osoby spoza tych list, które będą chciały głosować przez internet, będą musiały ponownie złożyć oświadczenie o dopisaniu się do listy. Wzór takiego oświadczenia znajduje się na stronie poświęconej Budżetowi Obywatelskiemu.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego rozpoczęła się naborem projektów 8 czerwca. Podobnie jak w roku ubiegłym, mieszkańcy mogli zgłaszać swoje projekty w 2 kategoriach: dzielnicowych i ogólnomiejskich. Podniesione natomiast zostały kwoty poszczególnych projektów. Regulamin pozwalał na składanie projektów dzielnicowych o wartość 350 tys. zł oraz ogólnomiejskich inwestycyjnych (1,5 mln zł) i nieinwestycyjnych tzw. „miękkich” do 200 tys. zł. Zmianą w tej edycji jest także zaakcentowanie znaczenia dostępności projektów.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin