W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zakończyła się analiza odwołań od oceny formalnej projektów BO

Zakończyła się analiza odwołań od oceny formalnej projektów BO
20.09.202114:26

Zakończyły się prace związane z analizą odwołań od oceny formalnej projektów VIII edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Odwołania zostały uwzględnione w przypadku 8 projektów, a autorom wskazano zakres, w jakim projekt może być zrealizowany. W kasie miejskiej na 2022 rok przewidziano 15 mln zł na realizację projektów z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego oraz projektów zaległych.

– Każde z 26 odwołań zostało wnikliwie przeanalizowane. Ocena tegorocznych wniosków pokazała, że ogromna większość z nich zasługuje na wsparcie. Zależy nam, by kontynuować działania w ramach tego narzędzia partycypacyjnego i umożliwić, przy pomocy miejskich środków i zaangażowania wydziałów merytorycznych, realizację pomysłów zgłaszanych przez mieszkańców. Dlatego w przyszłorocznym budżecie, po cięciach związanych z sytuacją pandemiczną, przywracamy pełną pulę środków przeznaczonych na realizację projektów z Budżetu Obywatelskiego w wysokości 15 mln zł – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W tegorocznej procedurze naboru wniosków do Budżetu Obywatelskiego złożono łącznie 214 projektów. Po etapie oceny formalnej, autorzy projektów, którzy nie zgadzali się z jej wynikami mogli wystąpić o ponowną analizę. Wpłynęły odwołania do ocen 26 projektów. W przypadku 8 projektów odwołania uwzględniono. Publikacja odpowiedzi na odwołania zamyka procedurę oceny. Osoby nieusatysfakcjonowane treścią odwołań, w przypadku dopuszczenia projektu do głosowania, mogą wycofać swój projekt z procedury. Na chwilę obecną, po uwzględnieniu odwołań, pod głosowanie może zostać poddanych 155 projektów: 106 dzielnicowych i 49 ogólnomiejskich.

Głosowanie rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października 2021 r. Każda osoba mieszkająca w Lublinie, niezależnie od wieku, może oddać swój głos na 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie. Zagłosować będzie można w formie papierowej lub elektronicznej.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin