W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolejne spotkania projektu „Plan dla Dzielnic”

Kolejne spotkania projektu „Plan dla Dzielnic”
12.09.202314:00

Po Zemborzycach, Za Cukrownią i Kalinowszczyzną, w przyszłym tygodniu to mieszkanki i mieszkańcy Wrotkowa, Ponikwody i Dzięsiątej porozmawiają o przyszłości swojej okolicy. Okazją do debaty będą kolejne w tym miesiącu spacery i warsztaty w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”.

– Podczas wspólnych spacerów, bezpośrednio w terenie, rozmawiamy o potrzebach każdej z dzielnic Lublina. Pierwsze efekty projektu to zrealizowane w 2022 roku usprawnienia i naprawy za ponad 1 mln zł. Na kolejne, zgłaszane przez mieszkańców i mieszkanki w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”, w tym roku zaplanowaliśmy 4,5 mln zł. To wynik naszych dotychczasowych spotkań. Teraz, po wakacjach kontynuujemy spacery i warsztaty, na które serdecznie zapraszam – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pierwszy z zaplanowanych na przyszły tydzień spacerów odbędzie się we wtorek (19 września) w dzielnicy Wrotków. Rozpocznie się o godz. 16.30 w pobliżu Nałkowskich 53. Trasa opracowana wspólnie z Radą Dzielnicy poprowadzi ulicami: Nałkowskich, Samsonowicza, Biskupa Fulmana, Słomkowskiego. Spacer zakończy się w rejonie ul. Nałkowskich ok. godz. 19.00. Spotkanie ma otwarty charakter i można dołączyć do niego na dowolnym etapie, w lokalizacjach wskazanych na mapie.

Spacer w dzielnicy Ponikwoda odbędzie się w czwartek (21 września). Osoby zainteresowane spotykają się o godzinie 16.30 na parkingu przy sklepie spożywczym na wysokości al. Spółdzielczości Pracy 68, skąd wyruszą trasą obejmująca ulice: Kosynierów, Pliszczyńską, Majerankową, Nasturcjową i Owocową w kierunku boiska sportowego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1.  Do spotkania można dołączyć na dowolnym etapie. Jego trasę przedstawia mapa. Na trasie przewidziano przejazd autobusem od ul. Kosynierów (2 punkt) do Nasturcjowej (5 punkt). Odjazd z przystanku "Dożynkowa 03" o godz. 17:00.

Z kolei warsztaty dla mieszkanek i mieszkańców dzielnicy Dziesiąta rozpoczną się o godz. 17.00 w środę (20 września) w VI LO przy ul. Mickiewicza 36. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zgłosić się poprzez formularz dostępny na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu lub dzwoniąc pod nr tel.: 81 466 25 54. Liczba uczestników jest ograniczona. Warsztaty to trzecia część wspólnej pracy nad strategiami rozwoju lubelskich dzielnic. Ich zadaniem jest podsumowanie cyklu spotkań i spacerów w konkretnej dzielnicy oraz praca nad ostatecznym dokumentem.

Podczas spacerów i warsztatów istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić najpóźniej na 3 dni przed danym wydarzeniem, do godz. 14.00. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 81 466 25 54 lub na adres e-mail: partycypacja@lublin.eu.

Efektem szeregu spotkań z mieszkańcami, Radami Dzielnic, lokalnymi działaczami będzie „Plan dla Dzielnic”, opisujący priorytety rozwoju w konkretnej dzielnicy w perspektywie najbliższych lat. Znajdą one odzwierciedlenie w planowaniu budżetu Miasta, w wieloletniej prognozie finansowej oraz podczas starań o dofinansowanie projektów ze środków unijnych. Pozwoli to na zrównoważony rozwój każdej z dzielnic, odpowiadający na potrzeby mieszkańców. Aktualne informacje o projekcie „Plan dla Dzielnic” znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.