W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolejne wrześniowe spacery i warsztaty w ramach „Planu dla Dzielnic”

Kolejne wrześniowe spacery i warsztaty w ramach „Planu dla Dzielnic”
19.09.202315:00

Miasto zaprasza na kolejne wydarzenia w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”. W następnym tygodniu zaplanowano dwa spacery – po Starym Mieście i Czechowie Północnym oraz warsztaty dla mieszkańców Kalinowszczyzny.

– We wrześniu, w ramach naszego miejskiego projektu „Plan dla Dzielnic”, zaplanowaliśmy aż 9 spotkań. Przed nami kolejny tydzień spacerów i warsztatów, na które zapraszam mieszkańców i mieszkanki dzielnic. Są one okazją do omówienia wyzwań stojących przed poszczególnymi rejonami naszego miasta oraz wspólnego wypracowania wizji rozwoju dla każdej części Lublina. Do udziału zachęcam wszystkich zainteresowanych, zaangażowanych w życie i rozwój lokalnej społeczności – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Spacer po Starym Mieście rozpocznie się 26 września (wtorek) o godz. 16.30 przy Bramie Krakowskiej. Następnie trasa opracowana wspólnie z Radą Dzielnicy poprowadzi ulicami: Szambelańską (róg z ulicą Olejną), Jezuicką, przez plac Po Farze na Błonia Zamkowe i zakończy się przy ul. Podwale, w okolicach schodów do placu Po Farze. Spacery mają charakter otwarty i skierowane są do wszystkich zainteresowanych rozwojem dzielnicy. Mieszkańcy mogą dołączyć do spaceru na dowolnym etapie, w lokalizacjach wskazanych na mapie.

Z kolei uczestnicy spaceru po dzielnicy Czechów Północny spotkają się 28 września (czwartek) o godz. 16.30 przy ul. Raginisa 14 (róg ul. Gołębiewskiego), a następnie przejdą ul. Zelwerowicza w pobliżu ul. Harnasie, przez pl. Centralny w pobliżu ul. Gorczańskiej, ul. Leszetyckiego, okolicami ul. Noskowskiego. Spacer zakończy się na ul. Koncertowej (róg ul. Harnasie). Cała trasa dostępna jest na mapie i tradycyjnie do spaceru można dołączyć w dowolnym momencie.

Natomiast warsztaty dla mieszkańców dzielnicy Kalinowszczyzna odbędą się 27 września (środa) o godz. 17.00 w siedzibie Rady i Zarządu Dzielnicy przy ul. Kleeberga 12. Aby wziąć udział w spotkaniu należy zgłosić się poprzez formularz dostępny na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.

Przypominamy również o wydarzeniach zaplanowanych w najbliższych dniach w ramach Projektu „Plan dla Dzielnic”. Dzisiaj (wtorek, 19 września) odbędzie się spacer po dzielnicy Wrotków. Rozpocznie się o godz. 16.30 w pobliżu Nałkowskich 53 i poprowadzi ulicami: Nałkowskich, Samsonowicza, Biskupa Fulmana, Słomkowskiego. Z kolei spacer w dzielnicy Ponikwoda zaplanowano w czwartek (21 września). Osoby zainteresowane spotykają się o godzinie 16.30 na parkingu przy sklepie spożywczym na wysokości al. Spółdzielczości Pracy 68, skąd wyruszą trasą obejmująca ulice: Kosynierów, Pliszczyńską, Majerankową, Nasturcjową i Owocową w kierunku boiska sportowego przy SOSW nr 1. Natomiast warsztaty dla mieszkanek i mieszkańców dzielnicy Dziesiąta rozpoczną się jutro (środa, 20 września) o godz. 17.00 przy ul. Mickiewicza 36. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zgłosić się poprzez formularz dostępny na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu lub dzwoniąc pod nr tel.: 81 466 25 54.

Podczas spacerów i warsztatów istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić najpóźniej na 3 dni przed danym wydarzeniem, do godz. 14.00. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 81 466 25 54 lub na adres e-mail: partycypacja@lublin.eu.

Aktualne informacje o projekcie „Plan dla Dzielnic” znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.