W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Plan dla Dzielnic” wraca po wakacyjnej przerwie

„Plan dla Dzielnic” wraca po wakacyjnej przerwie
04.09.202311:00

Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania z mieszkańcami i mieszkankami w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”. Pierwsze warsztaty i spacery zaplanowano już w przyszłym tygodniu w dzielnicach: Zemborzyce, Za Cukrownią oraz Kalinowszczyzna.

– Po wakacjach wracamy do realizacji projektu „Plan dla Dzielnic”. Razem z mieszkańcami i mieszkankami będziemy kontynuować rozmowy o najważniejszych wyzwaniach, jakie stoją przed lokalnymi społecznościami w poszczególnych częściach naszego miasta. Efektem wspólnej pracy będzie opracowanie strategii rozwoju dla każdej z 27 dzielnic Lublina. Serdecznie zapraszam na zaplanowane w najbliższym czasie spotkania – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pierwszym wydarzeniem w ramach „Planu dla Dzielnic” po przerwie wakacyjnej będzie spacer w dzielnicy Zemborzyce. Rozpocznie się we wtorek (12 września) o godz. 17.00 na skrzyżowaniu ulic Tęczowej i Pszczelej. Trasa opracowana wspólnie z Radą Dzielnicy poprowadzi do skrzyżowania ulic Tęczowej i Nizinnej, następnie skrzyżowania ul. Pasiecznej i ul. Sarniej oraz mostu na Bystrzycy w ul. Cienistej. Zakończenie spotkania planowane jest ok. godz. 19.30 na skrzyżowaniu ulic Cienistej i Bór. Spotkania mają charakter otwarty i są skierowane do wszystkich zainteresowanych rozwojem dzielnicy. Mieszkańcy mogą dołączyć do spaceru na dowolnym etapie, w lokalizacjach wskazanych na mapie.

Z kolei, w środę (13 września) odbędą się warsztaty dla mieszkańców dzielnicy Za Cukrownią. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w Siedzibie Rady i Zarządu Dzielnicy Za Cukrownią przy ul. Krochmalnej 29. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zgłosić się poprzez formularz dostępny na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu. Rekrutacja trwa od dzisiaj (4 września) do wtorku (12 września) do godz. 12.00. Liczba uczestników jest ograniczona. Warsztaty to trzecia część wspólnej pracy nad strategiami rozwoju lubelskich dzielnic. Ich zadaniem jest podsumowanie cyklu spotkań i spacerów w konkretnej dzielnicy oraz praca nad ostatecznym dokumentem.

Natomiast spacer w dzielnicy Kalinowszczyzna zaplanowano w czwartek (14 września) o godz. 17.00. Trasa rozpocznie się przy Szkole Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich (ul. Podzamcze 9) i poprowadzi do wąwozu przy ul. Wołyńskiej oraz kładki nad ul. Andersa, a zakończy się na Słomianym Rynku. Do spotkania można dołączyć na dowolnym etapie, a trasa przedstawiona jest na mapie.

Podczas spacerów i warsztatów istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić najpóźniej na 3 dni przed danym wydarzeniem, do godz. 14.00. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 81 466 25 54 lub na adres e-mail: .

Aktualne informacje o projekcie „Plan dla Dzielnic” znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.