W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Z końcem wakacji wracają spacery w ramach „Planu dla Dzielnic”

Z końcem wakacji wracają spacery w ramach „Planu dla Dzielnic”
19.08.202212:22

Wraz z końcem wakacji wracamy do realizacji projektu „Plan dla Dzielnic”. 9 września (uwaga zmiana terminu: 6 września) o godzinie 17.00 odbędzie się trzeci z cyklu spacerówtym razem w dzielnicy Głusk. W wydarzeniu zaplanowanym wspólnie z Radą Dzielnicy będą uczestniczyli mieszkańcy oraz przedstawiciele władz miasta i urzędnicy z miejskich instytucji.

– Rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami prowadzone podczas spotkań w ramach „Planu dla Dzielnic” umożliwiły doprecyzowanie najważniejszych potrzeb i wyzwań dla lokalnych społeczności. Teraz wspólnie przyjrzymy się im w terenie i znajdziemy sposoby na ich rozwiązanie. Liczę na to, że dzięki spacerom uda się nam wypracować strategiczne kierunki rozwoju dla każdej z 27 dzielnic Lublina – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pierwszym wydarzeniem w ramach „Planu dla Dzielnic” po przerwie wakacyjnej będzie spacer w dzielnicy Głusk. Trasa opracowana wspólnie z Radą Dzielnicy rozpocznie się o godz. 17.00 przy przystanku MPK Zorza 01 (ul. Głuska 51). Następnie prowadzi przez centrum dzielnicy uwzględniając postoje na rozmowy przy budynku dawnego Domu Kultury, budynku mieszkalnym przy ul. Handlowej 27, za sklepem Groszek i przy Szkole Podstawowej nr 47. Zakończenie planowane jest na godzinę 19.30 w okolicy zakładu kamieniarskiego przy ul. Głuskiej 252. Przebieg spaceru w dzielnicy Głusk przedstawiony jest na mapie, którą można również pobrać na telefon.
Podczas spaceru istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić najpóźniej do wtorku, 30 sierpnia, do godziny 14.00, pod numerem telefonu 81 466 25 54 lub na adres e-mail: partycypacja@lublin.eu.

„Plan dla Dzielnic” to cykl spotkań, które mają wyznaczyć priorytety rozwojowe w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace w ramach projektu rozpoczęły się w trzecim kwartale 2021 r. Pierwszym etapem są spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami. Do tej pory odbyło się 11 spotkań dla 24 dzielnic: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Szerokie, Sławin, Sławinek, Kalinowszczyzna, Tatary, Abramowice, Głusk, Rury, Śródmieście, Stare Miasto, Wieniawa, Czechów Południowy, Czechów Północny, Ponikwoda, Konstantynów, Węglin Północny, Bronowice, Felin, Hajdów-Zadębie, Za Cukrownią, Kośminek i Dziesiąta. Drugi etapem są spacery dzielnicowe, podczas których „w terenie” omawiane są tematy poruszane podczas spotkań publicznych. Pierwszy spacer odbył się w dzielnicy Tatary, a drugi na Sławinku.