W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”

Zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”
04.10.202313:12

Startują zapisy na kolejne warsztaty w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”. Tym razem o przyszłości swoich dzielnic będą rozmawiać mieszkanki oraz mieszkańcy Śródmieścia i Sławina.

– Zapraszam mieszkanki i mieszkańców kolejnych lubelskich dzielnic do wspólnej pracy nad wizją rozwoju ich najbliższego otoczenia. Na zaplanowanych w najbliższym czasie warsztatach omówimy wyzwania stojące przed lokalnymi społecznościami dzielnic Śródmieście i Sławin. Zachęcam do udziału w spotkaniach wszystkich zainteresowanych przyszłością tych części miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pierwszy z zaplanowanych warsztatów odbędzie się w dzielnicy Śródmieście. Spotkanie rozpocznie się w środę (11 października) o godz. 17.00 w Ratuszu w sali nr 3 (pl. Łokietka 1). Aby wziąć udział w spotkaniu należy zgłosić się poprzez formularz dostępny na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu. Zapisy potrwają do 10 października do godz. 12.00.

Z kolei 25 października (środa) odbędą się warsztaty dla mieszkanek i mieszkańców dzielnicy Sławin. Uczestnicy wydarzenia spotkają się o godz. 17.00 w siedzibie Rady Dzielnicy Sławin w Zespole Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej 50. Zapisy prowadzone są poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu. Rekrutacja trwa do 24 października do godz. 12.00.

Warsztaty to trzecia, ostatnia część wspólnej pracy nad strategiami rozwoju lubelskich dzielnic. Ich zadaniem jest podsumowanie cyklu spotkań i spacerów w konkretnej dzielnicy i opracowanie wniosków, które posłużą do przygotowania ostatecznego dokumentu – „Planu dla Dzielnicy”. Podczas warsztatów istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić najpóźniej na 3 dni przed danym wydarzeniem, do godz. 14.00. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 81 466 25 54 lub na adres e-mail: .

Aktualne informacje o projekcie „Plan dla Dzielnic” znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.